rss tweeter youtube facebook 2020-09-29, antradienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Straipsnis. Dešimt Lionelio Messi karjeros metų

2014-11-23, 21:28
Vytautas Stanionis, futboloekspertas.lt
messi
Lionelis Messi

Šeštadienio mače su „Sevilla“ Lionelis Messi pagerino Telmo Zarros rekordą ir tapo rezultatyviausiu visų laikų „Primera“ žaidėju. 253 įvarčiai vos per 289 rungtynes. Tai tik vienas iš daugelio įspūdingų rezultatų, kuriuos argentiniečiui pavyko pasiekti per dešimtmetį, praleistą „Barcelona“ komandoje. Šia proga siūlome kelis trumpus, tarpusavyje nesusijusius, etiudus apie „blusos“ karjerą ir jo ateitį.

Apibrėžimas

Įsivaizduokite situaciją. Dabar 2044 metai ir futbolu besidomintis jūsų anūkas paprašo papasakoti, kas toks buvo tas Lionelis Messi, apie kurį mėgsta kalbėti vyresnio amžiaus futbolo sirgaliai. Ką jam pasakytumėte? Bent jau aš gavęs tokią užduotį pasidalinčiau dviem prisiminimais.

Pirmasis yra apie tai, kaip pirmą kartą pamačiau argentinietį žaidžiant. Tai buvo 2005-2006 metų sezono UEFA Čempionų lygos grupių etapo rungtynės tarp „Barcelona“ ir Brėmeno „Werder“. Prisiminime išlikęs vaikiško veido jaunuolis, kuris skraidė tarp gynėjų ir nuo kurio kojos kamuolys tiesiog neatlipdavo. Kai antrame kėlinyje Frankas Rijkaardas nusprendė L.Messi išimti iš žaidimo ir vietoje jo įleido Liudovicą Giuly, jaučiausi pasipiktinęs ir nuskriaustas dėl to, kad negaliu toliau grožėtis jaunojo talento žaidimu. Labai gali būti, kad olando sprendimas buvo visiškai teisingas ir pagrįstas, tačiau L.Messi padarė tokį įspūdį, kad logika nebegaliojo.

Antrasis prisiminimas – itin taikli futbolo žurnalisto Phillo Ballo pastaba prieš kelerius metus, parašyta eilinio „Primera“ turo apžvalgoje. P.Ballas itin detaliai aprašė epizodą kai L.Messi atsidūrė varžovų baudos aikštelėje, o nuo galimybės smūgiuoti vartų link jį skyrė tik vienas gynėjas. Nors dabar jau neprisimenu šios eilinės L.Messi aukos pavardės, tačiau P.Ballas aprašė, kad jis kuo puikiausiai žinojo, kokiu judesiu L. Messi nuo jo išsisuks. Tačiau žinojimas čia nepadėjo, L.Messi buvo tiesiog per geras. Tai idealus „blusos“ talento apibūdinimas – net ir jo minčių nuspėjimas ne visada padeda išvengti problemų.

Idealus sporto herojus

Kiekviena sporto žvaigždė kartu yra herojus, kurį fanai savaip idealizuoja ir garbina. Tai daro tiek panašiais į savo dievukus norintys tapti vaikai, tiek santūriau besireiškiantys, bet kartais save žvaigždžių vietoje įsivaizduojantys suaugusieji.

Taip jau susiklostė, kad Lionelis Messi itin tiksliai atitinka idealaus herojaus tipą. Užaugęs ne itin turtingoje darbininkų šeimoje, tačiau prasimušęs į aukštumas? Taip. Sunki vaikystę paženklinusi liga? Taip. Futbole simbolizuoja gražų žaidimą, yra pirmiausia kūrėjas, o ne griovėjas? Taip. Net ir tapęs superžvaigžde liko kuklus ir be reikalo nedemonstruoja savo turtų ir šlovės? Taip. Viskas atitinka.

Aišku, net ir L.Messi nėra visų mylimas. Esame rašę apie jo gimtojo Rosarijo miesto specifiką ir tai, kodėl dalis futbolo sirgalių čia L.Messi nemėgsta. Savo žodį tikrai galėtų tarti ir Madrido „Real“ ar Londono „Chelsea“ fanai, tačiau argentinietis yra tokia nekontraversiška superžvaigždė, kokią tik įmanoma įsivaizduoti.

Herojaus prieš(inink)as

Tačiau kiekvienoje istorijoje, kurioje yra superherojus, turi būti ir jo priešininkas blogiukas. L.Messi atveju ši figūra neabejotinai yra Cristiano Ronaldo. Būtent apie šiuos du žaidėjus paskutiniaisiais metais pirmiausia sukasi klausimas, kas yra geriausias futbolininkas pasaulyje? Jeigu Zlatanas Ibrahimovičius mokėtų lietuviškai ir skaitytų šį tekstą, jis neabejotinai prieštarautų, o užkietėję futbolo specialistai ne be pagrindo galėtų kalbėti apie Arjeną Robbeną, Franką Ribery ar kurį kitą puikiai pažįstamą futbolininką. Tačiau tai nekeičia fakto, kad populiariojoje futbolo kultūroje diskusija yra viena – L.Messi ar C.Ronaldo? Gal dėl to C.Ronaldo persikėlus į Madrido „Real“ šis sprendimas atrodė visai teisingas. Du geriausi pasaulio žaidėjai, atstovaujantys vienam iš geriausiai žinomų pasaulio derbių.

Žaismingumo šiai konkurencijai suteikia ir tai, kad C.Ronaldo gyvena tikrą superžvaigždės gyvenimą bei mėgaujasi savo šlove. Šiuo požiūriu jis yra tarsi atvirkštinis L.Messi atspindys. Net karjeros pradžioje pirmieji stereotipai, kuriuos užsitarnavo abu futbolininkai, buvo visiškai skirtingi. C.Ronaldo sirgalių akyse buvo blogiukas – nuolatos pražangas vaidinantis verksnys, o L.Messi buvo matomas kaip geras, „Chelsea“ žaidėjų spardomas ir traumuojamas vaikas. Nesakau, kad šie stereotipai buvo teisingi, bet jie idealiai tinka konkurencijos istorijai.

Beje, įdomu, kaip charakterių skirtumai paveiks tolesnes abiejų futbolininkų karjeras. Manau, būtų visai tikslu pasakyti, kad dalykas, kuris į priekį veda Cristiano Ronaldo, pirmiausia yra meilė pergalėms. Tuo tarpu L.Messi pirmiausia myli būtent futbolą. Kirba mintis, kad meilė pergalėms visgi yra labiau motyvuojantis dalykas, o pirmieji požymiai, kad L.Messi pradeda darytis sunkiau save motyvuoti jau matyti.

Paskutiniojo titulo vargai

Turbūt vienintelis trofėjus, kuris tikrai žymiai sutvirtintų Lionelio Messi gyvenimo aprašymą yra šią vasarą itin arti buvęs, tačiau visgi vokiečiams atitekęs, pasaulio čempiono titulas. Nors jau mažai kas ginčijasi, kad pasaulio čempionatas nebėra tas turnyras, kuriame galime pamatyti aukščiausios klasės futbolą – šią vietą užėmė Čempionų lyga – tačiau savo magiškos reikšmės ir svarbos jis dar neprarado.

Jeigu vėl nusikeltume į įsivaizduojamuosius 2044 metus, nesunkiai galėtume įsivaizduoti diskusiją, kurioje pasigirs maždaug toks argumentas: „Taip, L.Messi buvo nuostabus žaidėjas, bet jis niekada neatvedė Argentinos į pergalę pasaulio čempionate, tuo tarpu Diego Maradona…“

Tokia argumentacija nėra sąžininga. Norint laimėti pasaulio čempionatą reikia tinkamų aplinkybių, sėkmės, gerų komandos draugų ir daugybės kitų dalykų. Tačiau futbolo gerbėjai paprastai mėgsta įsivaizduoti, kad geriausi futbolininkai į pergales komandas veda mistinėmis valios pastangomis. Ir tai suprantama. Galvoti ir įsivaizduoti, kad sportininkai yra savotiški antžmogiai, yra smagu ir natūralu.

Būtent dėl to pralaimėtas pasaulio čempionato finalas L.Messi atveju buvo suvoktas kaip didžiulė nesėkmė. Kalbant apie bet kurį kitą žaidėją tiesiog patrauktume pečiais ir pasakytume: „Ką padarysi, nepasisekė“. Tačiau kai pretenduoji į vieno iš visų laikų geriausių titulą, toks pasiteisinimas jau nebegalioja. Gera žinia ta, kad kol kas baigėsi tik pirmi dešimt L.Messi karjeros metų ir dar bent vienas, o gal ir du pasaulio čempionatai jo laukia ateityje. O kol kas prisiminkite, jog turite šansą stebėti vieną iš būsimų, o ne vienas tikriausiai pasakys, kad ir jau esamų, futbolo legendų, o tuo reikia mėgautis.

Svarbiausi L.Messi rekordai:

Rezultatyviausias visų laikų „Primera“ žaidėjas: 253
Rezultatyviausias visų laikų „Barcelona“ žaidėjas: 368
Rezultatyviausias visų laikų Čempionų lygos žaidėjas*: 71
Daugiausia įvarčių per vieną „Primera“ sezoną: 50
Daugiausia įvarčių per vieną sezoną: 68
Daugiausia įvarčių per kalendorinius metus: 91
Ilgiausia įvarčių serija „Primera“ lygoje: 21
Daugiausia iškovotų „Auksinių kamuolių“: 4
Daugiausia įvarčių per vieną Europos taurių mačą**: 5
Daugiausia sykių rezultatyviausias Čempionų lygos sezono žaidėjas***:  4
Daugiausia įvarčių „El Clasico“ mačuose: 21
Daugiausia „hat-trickų“ per vieną „Primera“ sezoną: 8
Daugiausia įvarčių Pasaulio klubų taurėje****: 4

*Dalijasi pirmą vietą kartu su Rauliu Gonzalezu Blanco.
**Dalijasi pirmą vietą kartu su Luizu Adriano.
***Dalijasi pirmą vietą kartu su Gerdu Mulleriu.
****Dalijasi pirmą vietą kartu su Denilsonu.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…