rss tweeter youtube facebook 2019-08-22, ketvirtadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

S.Sliva: „Linkiu, jog šiame sezone atsirastų žaidėjų ir teisėjų abipusis supratimas“

2014-03-08, 10:37
Vaidotas Jarašius, lfta.lt, futbolo.tv
mazeika
Gediminas Mažeika / lfta.lt

Su nekantrumu Lietuvos futbolo čempionato starto laukia visas šalies futbolo pasaulis – „SMSCredit.lt A lygos“ laukia tiek sirgaliai, tiek klubai ir žaidėjai, tiek ir futbolo teisėjai.

Šiam sezonui, kaip įprasta, geriausi šalies futbolo arbitrai dvi savaites, po dvi pamainas, ruošėsi Turkijoje. Per 14 dienų lietuviai teisėjavo 43 rungtynėse. Kiekvienas iš aikštės teisėjų turėjo galimybę vadovauti bent keturioms dvikovoms.

„Stovyklos Turkijoje metu mūsų arbitrams teko itin didelis skaičius rungtynių – daugiausia nei kada esame turėję. Teisėjai turėjo progą teisėjauti tokioms komandoms kaip „Brondby“, „Zenit“, Maskvos „Dinamo“, „Torpedo“, „Anži“ ir kitoms“, – lfta.lt pasakojo Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidentas Sergėjus Sliva.

Pasak LFTA prezidento, pasiruošimas naujam sezonui praėjo kaip niekada gerai, tačiau tai nereiškia, jog sezono metu viskas bus taip pat.

„Stovykla Turkijoje pavyko puikiai, bet tai nereiškia, jog naujojo sezono metu viskas bus taip pat gerai. Reikia sunkiai ir kruopščiai dirbti, kad sezonas būtų pasisekęs. To ir norėčiau palinkėti futbolo teisėjams“, – sakė S.Sliva.

Lietuvos futbolo teisėjų vadas išskyrė keletą rungtynių, kurios jo nuomonė buvo suteisėjautos ypač aukštame lygyje ir po kurių arbitrai išgirdo padėkas iš komandų trenerių.

„Teisėjautas rungtynes Turkijoje vertinu labai neblogai, žinant, jog žaidė pakankamai aukšto lygio komandos. Kaip nekeista, po rungtynių mums dėkojo „BATE“, Zenit“ „Dinamo“ ir kitų garsių klubų treneriai. O labiausiai pavykusiomis rungtynėmis laikyčiau susitikimą tarp „Zenit“ ir „BATE“ bei „Dinamo“ ir „BATE“, – pasakojo LFTA vadovas.

S.Slivos nuomone, šį šeštadienį startuojantis 2014 m. Lietuvos futbolo čempionatas, bus kur kas atkaklesnis ir teisėjams reikia tikėtis daugiau sunkesnių rungtynių.

„Naujas sezonas bus gerokai sunkesnis nei praėjusių metų. Tokia mano nuomonė ir ją žino visi 11 aikštės teisėjų, kurie vadovaus A lygos rungtynėms. Tikimės supratimo iš komandų, nes be arbitrų klaidų neapseina nė vienas futbolo čempionatas. Ne išimtis ir mūsiškis. Bet galiu garantuoti – jei ir bus klaidos, jos nepadarys įtakos rezultatui. Klysta juk visi – ir žaidėjai, ir treneriai, ir teisėjai“, – sakė S.Sliva.

„Linkiu visiems klubams sąžiningo ir garbingo žaidimo, o teisėjams kuo mažiau klysti. Tegul čempionais ir prizininkais tampa geriausios komandos“, – pridūrė LFTA prezidentas.

Žinomas teisėjų, asistentų ir inspektorių sąrašas pirmajai 2014 metų sezono pusei

Aikštės teisėjais bus 11 arbitrų, kurie „SMScredit.lt A lygoje“ teisėjavo ir praėjusio sezono pabaigoje: Saulius Atmanavičius, Nerijus Dunauskas, Edmundas Gaigalas, Mindaugas Jackus, Gediminas Mažeika, Jurijus Paškovskis, Darius Petraška, Donatas Rumšas, Sergejus Slyva, Vijūnas Vasiliauskas ir Audrius Žuta. Kaip rezervinis teisėjas įrašytas vilnietis Robertas Valikonis.

Asistentų sąraše – 28 pavardės. Dėl rimtos traumos pirmąją sezono dalį priverstas praleisti patyręs asistentas, šiaulietis Jurijus Lukjančukas. Tarp asistentų – du naujokai: kaunietis Edgaras Bučinskas ir vilnietis Tadas Dunauskas. Kiti asistentai yra teisėjavę „SMScredit.lt A lygoje“. Vilnietis Algimantas Bagdonas yra asistentų rezerve.

Teisėjų darbą „SMScredit.lt A lygoje“ vertins 11 inspektorių. Dauguma jų turį šio darbo patirties: Leonas Dunauskas, Romas Elsneris, Arvydas Kšivickas, Algimantas Lungys, Anatolijus Razepovas, Algimantas Sakavičius, Saulius Stankūnas, Edmundas Zienius ir Gercas Žakas. Lietuvos pirmenybėse kaip inspektoriai debiutuos Aušra Kancė bei Paulius Malžinskas. Į rezervinį sąrašą įrašyti Rimas Bukartas, Algimantas Galminas ir Vitalijus Kazlauskas.

Pirmasis sezono švilpukas priklausys D.Rumšui, kuris šeštadienį, kovo 8 dieną, teisėjaus Klaipėdos „Atlanto“ ir Alytaus „Dainavos“ susitikimui. Pirmųjų rungtynių inspektoriumi bus klaipėdietis A.Lungys.

Kitą dieną pirmenybėse numatytos dar trejos rungtynės, kurios vyks Vilniuje, Panevėžyje ir Marijampolėje. Ketvirtas turo mačas planuojamas pirmadienį.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

3 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

3 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

3 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

3 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

3 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

3 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

3 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

3 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…