rss tweeter youtube facebook 2020-08-07, penktadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Rungtynių analizė. „Olympiakos“ 2:0 „Manchester United“

2014-02-27, 15:56
Vaidotas Jarašius, zonalmarking.net

UEFA Čempionų lyga

2014-02-25

Pirėjus, Georgios Karaiskaki stadionas (29815 žiūrovų)

Teisėjas G.Rocchi (Italija)

2 : 0
Olympiakos
Manchester United
Olympiakos
Dominguez 38' [1-0]
Campbell 55' [2-0]
Manchester United

OLYMPIAKOS (4-1-4-1)

Roberto; Holebas, Marcano, Manolas, Salino; Ndinga; Perez (Valdez 86′), Dominguez (Machado 76′), Maniatis, Campbell (Fuster 67′); Olaitan.

MANCHESTER UNITED (4-2-3-1)

De Gea; Evra, Vidic, Ferdinand, Smalling; Carrick, Cleverley (Kagawa 61′); Young, Rooney, Valencia (Welbeck 60′); van Persie.


Olympiakos Man United 2 0

„Manchester United“ sužaidė blogiausias rungtynes Davido Moyeso eroje, o Pirėjo „Olympiakos“ buvo verti dvikovos nugalėtojai.

Graikų strategas Michelis turėjo verstis be traumuoto Javiero Saviolos, todėl puolime nuo susitikimo pradžios žaidė Michaelas Olaitanas. Svečių treneris aikštės kraštuose pasirinko Ashley Youngą ir Antonio Valencia. Jokių staigmenų škotas nepateikė.

Bendras rungtynių vaizdas nepriverčia ypatingai žavėtis šeimininkų žaidimu, bet pasirinkta taktika suveikė gerai.

Vienas atraminis saugas

„Olympiakos“ šiame sezone beveik visada žaidžia schema 4-2-3-1. Todėl buvo gana keista matyti, kad Michelis pasirinko agresyvią 4-3-3 taktiką svarbiose aštunfinalio rungtynėse.

Toks žingsnis buvo rizikingas, bet suveikė puikiai. Delvinas Ndinga turėjo asmeninę užduotį susitvarkyti su Wayne’u Rooney. Grįžus į rungtynes vargu ar prisimintume anglą laisvai nardantį aikštės viduriu, tad galima teigti, jog žaidėjas iš Kongo savo užduotį atliko tinkamai.

Dar daugiau, paprastai šalia D.Ndingos rungtyniaujantis Giannis Maniatis, pasižymintis energingu žaidimu, turėjo daugiau laisvės spausti Mickaelą Carricką ir Tomą Cleverley bei atakuojant palengvinti gyvenimą Alejandrui „Chori“ Dominguezui. Taip graikai išprovokavo ne vieną varžovų klaidą ir neretai įgydavo pranašumą.

„Olympiakos“ spaudimas

Spaudimas buvo svarbi šeimininkų taktinio plano dalis. Jei ne paskutinės 15 minučių, kai „Olympiakos“ visomis pastangomis stengėsi išlaikyti susikrautą pranašumą, „Man United“ žaidėjai retai laisvi priimdavo kamuolius, ypač graikų aikštės pusėje.

Visų nuopelnų „Olympiakos“ sukrauti negalima. Anglų ekipos žaidėjų perdavimų tikslumas buvo itin prastas net ir pakankamai nesudėtingose situacijose. Šeimininkai galbūt galėjo geriau išnaudoti šias klaidas, bet užuot bandę veržtis į baudos aikštelę, dažniausiai rinkdavosi smūgius už jos ribų.

Michaelas Olaitanas

Kombinaciniame žaidime M.Olaitanas niekuo ypatingai neišsiskyrė.  Nors jam pavyko kelis kartus išvesti Nemanją Vidičių ir Rio Ferdinandą iš jiems „patogių“ pozicijų, tačiau įkirtimų už centro gynėjų nugarų trūko.

Tačiau svarbiausia nigeriečio žaidimo dalis rungtynėse buvo spaudimas. Nepaisant to, kad priekyje jis buvo paliktas vienas, M.Olaitanas nuolat bėgiojo prie to vidurio gynėjo, kuris turėjo kamuolį ir privalėjo pervesti žaidimą į kitą aikštės pusę. Būtent tai lėmė,  kad „Man United“ sunkiai sekėsi pradėti atakas ir surasti tinkamose pozicijose esančius žaidėjus.

Alejandro Dominguezas ir Joelas Campbellas

Geriausios „Olympiakos“ atakos ritosi per abu atakuojančius saugus. A.Dominguezas buvo geriausias rungtynių žaidėjas. Jis nuolat pasitikdavo kamuolį nepatogiose anglams pozicijose, iš kurių atakos buvo vystomos toliau. Vienoje iš tokių situacijų argentinietis vos neįmušė, tačiau situaciją išgelbėjo N.Vidičius, kuris bene vienintelis svečių komandoje nusipelnė pagyrų dėl tinkamos vietos pasirinkome aikštėje šeimininkams atakuojant aikštės viduriu.

Joelas Campbellas atakas vystė labiau iš dešinės. Jau rungtynių pradžioje jam pavyko uždirbti geltoną kortelę Patrice’ui Evra. Nuo to jo užduotis tik palengvėjo, nes prancūzas žaidė atsargiau. Nors J.Campbellas galėjo geriau išnaudoti šią situaciją, tačiau energingas futbolininko žaidimas buvo pravartus šeimininkų komandai.

Įvarčiai

Iš tikro „Olympiakos“ nesukūrė daug progų įvarčiams įmušti. Tačiau graikai nuolat bandė laimę smūgiuodami iš toli. Turėdami laisvą plotą priešais save beveik visi šeimininkų žaidėjai nevengė atakuoti, nors didžioji dalis šių smūgių pavojaus Davidui De Gea nekėlė.

Smūgiai pylėsi vienas po kito dėl to, kad „Man United“ paliko labai didelius tarpus tarp gynėjų ir saugų linijos. Tai anglams kainavo labai brangiai, nes abu įvarčiai buvo įmušti po bandymų pasižymėti smūgiais iš už baudos aikštelės ribų.

„Manchester United“ problemos

Visa komanda sužaidė labai prastai, galbūt išskyrus N.Vidičių, kuris nuolat gelbėjo vėluojančius ekipos draugus.

Neturėdama kamuolio „Man United“ nepresingavo varžovų, o net kai tai darė, rezultatas buvo nekoks. Geriausias to pavyzdys antrasis mačo įvartis, kai J.Campbellas prasimetė kamuolį M.Carrickui tarp kojų.

Turėdami kamuolį „velniai“ atliko velniškai daug netikslių perdavimų. W.Rooney nekart turėjo grįžti į savo aikštės pusę norėdamas pradėti žaidimą iš gilumos. Tuo tarpu Robinas van Persie aktyvumu nepasižymėjo ir išskyrus paskutines 10 minučių aikštėje buvo beveik nematomas. Po rungtynių puolėjas skundėsi kolegų judėjimų aikštėje, tačiau ir pats olandas neblizgėjo.

Tačiau bene blogiausias žaidėjas buvo Rio Ferdinandas. Jis klydo tiek perduodamas kamuolį, tiek poziciškai. Dvikovos pabaigoje anglas eilinį kartą pramiegojęs varžovo reidą tiesiog nuskynė Davidą Fusterį nebenorėdamas rizikuoti, kad jo klaida kainuotų dar brangiau.

Kairysis svečių flangas

Tai buvo bene vienintelė zona, kurioje „Olympiakos“ kilo pavojus ginantis. A.Youngas neretai kirto į aikštės centrą atlaisvindamas P.Evrui kelią manevruoti palei šoninę liniją. Toks judėjimas buvo suprantamas, nes prancūzas šiame sezone yra antras geriausias „Man United“ žaidėjas po W.Rooney pagal rezultatyvius perdavimus.

Keli tokie bandymai buvo visai sėkmingi, nes J.Campbellas nėra futbolininkas, kuris daug padeda ginantis.

Keitimai

D.Moyesas vietoje A.Valencia į aikštę leido Danny Welbecką, o T.Cleverley pakeitė Shinji Kagawa. Abu pokyčiai šiek tiek pagyvino svečių žaidimą. A.Youngas buvo pastumtas į kitą aikštės pusę, o W.Rooney atsitraukė šiek tiek atgal. Pastarojo žaidimo tai smarkiai neįtakojo, nes anglui ir taip dažnai teko grįžti priimti kamuolį iš gynėjų.

Tačiau didžiausias postūmis sėkmingesniam svečių žaidimui rungtynių pabaigoje buvo Michelio atlikti keitimai. Dvikovai einant į pabaigą „Olympiakos“ grįžo prie dviejų atraminių saugų taktikos. G.Maniatis atsitraukė arčiau savų vartų, Hernanas Perezas pasislinko į kitą kraštą, o Paolo Machado rungtyniavo „žemiau“ nei A.Dominguezas. Visai tai lėmė, kad šeimininkų spaudimas prislopo ir „Man United“ pagaliau gavo erdvės vystyti atakas.

Dėl to susitikimo pabaigoje visą mačą tylėjęs R.van Persie turėjo dvi geras progas pasižymėti, tačiau jų neišnaudojo

Išvados

„Olympiakos“ nesužaidė labai gerų rungtynių, bet „Man United“ rungtyniavo tragiškai. D.Moyeso ekipa visą susitikimą atsiliko nuo varžovų vienu žingsniu, prarado daugybę kamuolių, žaidė nervingai ir nekūrybingai.

Graikijos klubo naudai kalba puikus taktinis sprendimas spausti varžovus nuo dvikovos pradžios. Rizikingas, tačiau pasiteisinęs manevras nulėmė dvikovos baigtį. Puikias rungtynes sužaidė A.Dominguezas, kurios pastangomis buvo sukurta didesnė dalis pavojingiausių šeimininkų epizodų tiek aikštės viduriu, tiek jos kraštais.

Per paskutiniąsias 15 minučių „Olympiakos“ surizikavo atiduodama iniciatyvą ir stengdamasi išlaikyti palankų rezultatą. Tai vos nekainavo labai brangiai, nes tuo metu „Man United“ sukūrė geriausias savo progas per visas rungtynes.

Rungtynių santrauka:46 Kamuolio kontrolė 54
12 Smūgiai iš viso 5
8 Smūgiai į vartų plotą 2
1 Kampiniai 4
0 Nuošalės 4
10 Pražangos 11
0 Geltonos kortelės 2
0 Raudonos kortelės 0

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…