rss tweeter youtube facebook 2020-07-16, ketvirtadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

„El Clasico“ analizė. Rungtynėse be gynybos „Barcelona“ rado daugiau spragų

2014-03-25, 15:22
Vaidotas Jarašius, zonalmarking.net

Ispanijos Primera, 29 turas

2014-03-23

Madridas, Santiago Bernabeu (85454 žiūrovai)

Teisėjas U.Mallenco (Ispanija)

3 : 4
Real Madrid
Barcelona
Real Madrid
[0-1] 7' Iniesta
Benzema 20' [1-1]
Benzema 24' [2-1]
[2-2] 42' Messi
Ronaldo 55' [3-2]
[3-3] 65' Messi
[3-4] 84' Messi
Barcelona

REAL MADRID (4-3-2-1)

Lopez; Marcelo, Pepe, Ramos, Carvajal; Alonso, Modric (Morata 90′), di Maria (Isco 85′); Ronaldo, Bale; Benzema (Varane 66′).

BARCELONA (4-4-2)

Valdes; Alba, Mascherano, Pique, Alves; Iniesta, Busquets, Xavi, Fabregas (Sanchez 78′); Messi, Neymar (Pedro 69′).


Real Barca 3 4

„Barcelona“ iškovojo žūtbūtinę pergalę nuostabiame „El Clasico“ mače.

Startinėse sudėtyse ekipų startegai neeksperimentavo. Carlo Ancelotti pasirinko tuos, kuriais šiuo metu pasitiki labiausiai, o Gerardo Martino vienintelė dvejonė, matyt, buvo dešiniojo puolėjo pozicija. Šįsyk joje nuo pradžių žaidė brazilas Neymaras, o ant suolo liko Alexis Sanchezas ir Pedro Rodriguezas.

Tai buvo didžiulio tempo dvikova, kurioje nei viena iš komandų neturėjo visiškos iniciatyvos, bet abi be paliovos atakavo.

Rungtynių braižas

Abu treneriai pasirinko pagrindinės sudėties žaidėjus, kurie žaidė atakuojantį futbolą. Paprastai „El Clasico“ modelis būna toks, kad „Barcelona“ bando kuo ilgiau kontroliuoti kamuolį, o „Real“ remiasi greitomis, tiksliomis kontratakomis nubausti priešininkus. Šįkart viskas vyko kitaip. Nors svečiai ir ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau „Real“ neketino nusileisti ir ypač pirmajame kėlinyje žaidimas tarsi priminė grumtynes, kas parodys geresnį puolimą.

Pirmasis kėlinys vyko tokiu milžinišku tempu, kad ypač sunku tinkamai įvertinti vidurio saugų žaidimą. Abiejų komandų žaidėjai šioje pozicijoje techniškai yra pasirengę nuostabiai, tačiau nėra patys geriausi griovėjai ar greičiausi futbolininkai, todėl atakuojantys žaidėjai neturėjo didelių problemų įveikti jų pasipriešinimą. Kita vertus, tie patys vidurio saugai puikiai pradėdavo atakas, todėl puolant labai efektyviai skirstė kamuolius.

Kontratakos

Daugelis grėsmingiausių rungtynių atakų kildavo vienai iš ekipų perėmus kamuolį ir staigiai nuskubėjus į puolimą. „Real“ ekipa apskritai yra viena iš geriausiai puolančių tokiose situacijose, nes sugeba puikiai išnaudoti kraštuose žaidžiančius Cristiano Ronaldo ir Garethą Bale’ą. Tačiau ir šio sezono „Barcelona“ yra labiausiai kontratakas taikanti katalonų ekipa per pastaruosius šešis metus.

Dvikovoje tai reiškė du dalykus. Pirma, žaidimas aikštės viduryje praktiškai neegzistavo, abiems komandoms skubant nulėkti varžovų vartų link. Ir antra, įvarčiai krito „ne pagal žaidimą“, t.y. tada, kai viena iš komandų trumpam perimdavo iniciatyvą, kita greitai užpuolusi sugebėdavo įmušti įvartį.

Žaidėjų išsidėstymo požiūriu dėl didžiulio tempo buvo nelengva sekti futbolininkų judėjimą. Teoriškai Cescas Fabregas ir Luka Modričius turėjo judėti kartu, bet dažnai vienas nuo kito atitrūkdavo. Marcelo ir Neymaras naudojosi vienas kito paliekamomis skylėmis. „Real“ paliko per didelius tarpus tarp grandžių, o „Barcelona“ žaidė siaurai, todėl priešininkai turėjo daug erdvės kraštuose. Per pirmąsias 45 minutes taktiniai sprendimai nublanko prieš puikų atakuojantį futbolą.

Mascherano-Pique apsikeitimas

Dvikovoje buvo galima pastebėti vienintelį įdomų žaidėjų pozicijų pasikeitimą. Javieras Mascherano ir Gerardas Pique manevravo iš kairės į dešinę priklausomai nuo to, kurioje pusėje žaidė C.Ronaldo. Tai neabejotinai buvo G.Martino sprendimas, kuris nurodė argentiniečiui reaguoti į „Real“ portugalo judėjimą aikštėje. G.Pique turi pranašumą kovoje dėl aukštų kamuolių, bet atsilieka nuo J.Mascherano sprinto lenktynėse. Identišką pasikeitimą matėme 2010 metų „El Clasico“ rungtynėse „Camp Nou“ stadione, kai Josepas Guardiola nurodė Carlesui Puyoliui sekti portugalą.

Nepaisant didelio tempo „Barcelona“ ir šįsyk sugebėjo gerokai ilgiau kontroliuoti kamuolį (68 procentai rungtynių laiko). Aišku, prie to nemaža dalimi prisidėjo Sergio Ramosui parodyta raudona kortelė, bet nemažiau svarbus buvo ir užtikrintas Xavi Hernandezo ir Sergio Busquetso žaidimas, skirstant kamuolius komandos draugams. Kita vertus, kamuolio kontrolė turėjo įtakos įvykiams aikštėje tik antrajame kėlinyje. Iki pertraukos vyko sprinto lenktynės nuo vienos baudos aikštelės iki kitos.

busquets xavi

Angelis di Maria

Pirmojo kėlinio vienas iš didžiausių netikėtumų buvo Angelio di Marios pozicija. Nors „Real“ ekipoje argentinietis paprastai žaidžia krašto saugo/puolėjo pozicijoje, tačiau šįkart, tiesa jau ne pirmą sykį šiame sezone, jis žaidė arčiau aikštės vidurio nei varžovų vartų. Tiek Jose Mourinho komandoje, tiek Argentinos nacionalinėje rinktinėje A. di Maria žaidė labiau atakuojančioje pozicijoje, bet grįžus į tuos laikus, kai saugas atstovavo „Benfica“ ekipai, kur jis buvo statomas arčiau aikštės vidurio, reikia pripažinti, kad „El Clasico“ rungtynėse užimta vieta aikštėje jam tinka labiausiai.

Būtent argentinietis sukūrė pirmus du šeimininkų įvarčius, kuriuos įmušė Karimas Benzema. Prancūzas privalėjo įmušti ir dar sykį po idealaus A. di Marios perdavimo, bet G.Pique numušė kamuolį nuo vartų linijos. Įdomiausia tai, kad nepaisant trijų vidurio saugų taktikos, argentinietis nuolat jungėsi į atakas kraštu. Danielis Alvesas negalėjo jo uždengti, nes rūpinosi Cristiano Ronaldo gynyba, o Neymaras rungtyniavo per aukštai, kad būtų naudingas gynyboje.

Di Maria

Toks netikėtas A. di Marios manevravimas iš vidurio saugo pozicijos į kraštą kėlė daug problemų svečiams, kuriems nebuvo aišku, kas turi užsiimti argentiniečio gynyba. Teoriškai tuo turėjo pasirūpinti Xavi, bet vidurio saugai, atlikdami gynybines funkcijas, retai traukiasi į kraštą, dažniausiai palikdami šį darbą pagal šoninę liniją zujantiems žaidėjams.

Derėtų pažymėti, kad analogiškoje pozicijoje visai neseniai buvo įsitaisęs Ryanas Giggsas „Machester United“ dvikovoje su Pirėjo „Olympiakos“ UEFA Čempionų lygoje, todėl toks žaidėjo manevravimas nėra naujiena. Kartais panašiai žaidžia ir „Manchester City“ atstovaujantis Jamesas Milneris.

Pagrindinis tokio judėjimo neigiamas aspektas yra žaidimo kontrolės aikštės viduryje praradimas varžovams perėmus kamuolį, nes saugų grandyje atsiveria spraga.

Lionelio Messi rolė

Lionelis Messi įmušė tris įvarčius, bet ne jie yra pats įdomiausias dalykas. Nors argentinietis jau ne vienose rungtynėse anksčiau yra parodęs, jog negaudamas kamuolio prie varžovų vartų grįžta arčiau vidurio aikštės jo pasitikti, bet nuo susitikimo pradžios tapo aišku, kad „Real“ gynyba prieš tokį žaidėjo judėjimą yra nepasiruošusi. Anksčiau „karališkieji“ naudojo įvairias taktikas. Kartais vidurio gynėjas žaisdavo aukštai ir trukdydavo argentiniečio judėjimui. Pastaraisiais „El Clasico“ buvo stengiamasi prie L.Messi statyti atraminį saugą, kuris neleistų varžovui ramiai kvėpuoti. Tačiau šįkart šeimininkai nutarė dengti zoną ir asmeniškos gynybos netaikyti. Tuo argentinietis ir pasinaudojo, ne tik įmušdamas tris įvarčius, bet ir turėdamas erdvės į puikias pozicijas išvesdamas Andresą Iniestą bei Neymarą.

Messi

Neblogai situaciją apibūdino daug gynybinio darbo turėjęs Xabi Alonso. Ispano nuomone, žaidžiant prieš stipresnius varžovus komandos draugai turėtų labiau pagelbėti vidurio saugams ginantis. Akivaizdus tvirto atraminio saugo trūkumas buvo viena iš priežasčių, kodėl „Barcelona“ įmušė keturis įvarčius. Tokiose rungtynėse išties būtų pravertęs Sami Khedira, tačiau niekada negali spėlioti. Be to, vokietis aikštėje greičiausiai būtų užėmęs A. di Marios vietą, tad mačas tokiu atveju galėjo susiklostyti visiškai kitaip.

Karimas Benzema

Dažniausiai iš prancūzo tikimasi, kad jis bus praktiškas, tinkamai išnaudos susikurtas progas ir pagelbės pagrindiniams komandos puolėjams. Tačiau šiame „El Clasico“ viskas buvo atvirkščiai. Jeigu kas žiūrėjo „Real“ žaidimą pirmą kartą, galėjo susidaryti nuomonę, kad K.Benzema yra žaidėjas, kuriam skiriami visi kamuoliui. Didžiąją dalį tų kamuolių jam perdavė puikiai sužaidęs A. di Maria.

Benzema

Įdomu tai, kad po S.Ramoso pašalinimo K.Benzema buvo pakeistas, bet iki tol per 66 minutes sugebėjo net 8 kartus smūgiuoti į vartus ir bent pusę tų smūgių privalėjo pasiųsti į vartų tinklą. Įmušė tik du, bet abu kartus tinkamai sureagęs į perdavimus iš krašto. Tai buvo vienas geriausių prancūzo pasirodymų atstovaujant „Real“.

Antrasis kėlinys

Kaip dažnai nutinka, po siautulingo pirmojo kėlinio strategai nuramina komandų žaidėjus ir antroji dvikovos pusė būna ramesnė. Po pertraukos pagrindiniai įvykiai buvo trys teisėjo paskirti 11 metrų baudiniai.

Taktiniu požiūriu daugiausiai įtakos, be abejo, turėjo antrasis 11 metrų baudinys, kai už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo pašalintas S.Ramosas. C.Ancelotti stiprindamas vidurio gynėjo poziciją vietoj K.Benzema ir aikštę išleido Raphaelį Varane’ą. „Real“ schema tapo 4-4-1, o priekyje žaidė vienintelis C.Ronaldo. A. di Maria buvo pastumtas į kairiojo saugo poziciją.

Po šio epizodo buvo keista, kad G.Martino iškart į aikštę nemetė trečio puolėjo. „Barcai“ rezultatas vis dar buvo netinkamas, tačiau vietoj Neymaro aikštėje pasirodęs Pedro dėl savo greičio ir puikaus judėjimo taip pat buvo solidus pastiprinimas. Tik dar po 10 minučių aikštėje pasirodė ir A.Sanchezas, o svečių taktika tapo 4-3-3. Šeimininkai nuo to epizodo rūpinosi visų trijų varžovų puolėjų priežiūra ir visiškai atidavė kamuolio kontrolę.

Pedro buvimas aikštėje atlaisvino rankas D.Alvesui. Kadangi ispano judėjimas yra geresnis nei Neymaro, todėl Marcelo nuolat turėjo sekti, kad neatsirastų nedengiamų plotų. Tuo pasinaudojęs D.Alvesas buvo labai svarbus žaidėjas atakuojant per paskutines 20 minučių.

Išvada

Rungtynės galėjo baigtis bet kurios komandos pergale. Dvikova buvo be galo atvira, patraukli žiūrovams, tačiau taktiniu požiūriu mažai kuo išsiskyrė. Sunku tikėtis, kad kurį nors iš strategų toks žaidimas tenkino, todėl antrajame kėlinyje matėme gerokai sulėtėjusį tempą.

Labiausiai tokiose varžybose atsiskleidžia kūrybingiausi komandų futbolininkai. Šiuo atveju tai buvo A. di Maria, L.Messi ir A.Iniesta. Pirmasis tikriausiai turėjo kitokias užduotis prieš rungtynes, bet jo žaidimo stilius pirmajame kėlinyje davė daug naudos šeimininkų ekipai.

Tai buvo rungtynės, kuriose viską lemia žaidėjų individualus meistriškumas, o ne trenerių taktiniai sprendimai, o didžiausiu talentu šiame „El Clasico“ mūšyje pasižymėjo L.Messi.

1 kėlinio santrauka:


2 kėlinio santrauka:32 Kamuolio kontrolė 68
8 Smūgiai iš viso 8
4 Smūgiai į vartų plotą 5
1 Kampiniai 5
0 Nuošalės 2
21 Pražangos 11
5 Geltonos kortelės 2
1 Raudonos kortelės 0

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…