rss tweeter youtube facebook 2020-07-09, ketvirtadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Analizė. Lygių varžovų dvikovoje lietuvių pergalę lėmė vienintelė estų klaida

2014-10-10, 07:51
Vaidotas Jarašius, futboloekspertas.lt

2016 m. Europos čempionato atranka

2014-10-09

Vilnius, LFF stadionas

Teisėjas C.C.Gomezas (Ispanija)

1 : 0
Lietuva
Estija
Lietuva
Mikoliūnas 76' [1-0]
Estija

LIETUVA (4-2-3-1)

Arlauskis; Andriuškevičius, Kijanskas, Freidgeimas, Vaitkūnas; Vičius, Panka; Černych, Kalonas (Mikoliūnas 63′), Novikovas; Matulevičius (Beniušis 90′).

ESTIJA (4-3-2-1)

Pareiko; Kallaste, Klavan,  Barengrub, Jaager; Antonov, Mets, Zenjov (Ojamaa 64′); Vunk (Purje 80′), Lindpere (Vassiljev 76′); Anier.


Lietuva Estija 1 0

2016 metų Europos futbolo čempionato atrankoje Lietuva sunkioje kovoje palaužė Baltijos kaimynę Estiją ir sustiprino savo poziciją siekiant patekti į finalinį turnyro etapą.

Abiejų rinktinių startinėse sudėtyse staigmenų nebuvo. Igoris Pakratjevas, lyginant su dvikova San Marine, nuo pirmosios minutės išleido tris naujus žaidėjus. Traumuotą Marių Žaliūką pakeitė Egidijus Vaitkūnas, po traumos atsigavęs Vytautas Andriuškevičius okupavo Vaido Slavicko vietą, o atraminio saugo pozicijoje vietoj Karolio Chveduko buvo pasirinktas labiau patyręs ir fiziškai stipresnis Gediminas Vičius.

Estų vairininkas Magnusas Pehrssonas atliko du keitimus gynybos dešinėje pusėje. Proga pasireikšti šį kartą buvo suteikta patyrusiems Alo Barengrubui ir Enarui Jaageriui.

Rungtynių tempas nebuvo labai didelis, bet kamuolys retai užsilaikydavo aikštės viduryje, todėl abi komandos sukūrė grėsmingų epizodų prie varžovų vartų.

Arši pradžia

Gana nelauktai rungtynės prasidėjo pavojingomis abiejų komandų atakomis. Jau 2 minutę estai atliko smūgį į Lietuvos vartus iš Giedriaus Arlauskio baudos aikštelės, o kitoje aikštės pusėje vienas prieš vartus pabėgo Deivydas Matulevičius. Deja, puolėjas per toli atleido kamuolį ir prarado progą atlikti smūgį. Net ir po šių epizodų žaidimo tempas mačo pradžioje nekrito. Estai atsakė keliais pavojingais perdavimais iš kraštų į baudos aikštelę ir dviem uždirbtais kampiniais, nuo kurių lietuviai apsigynė. Kadangi abi komandos pasižymi didesniu griaunamuoju potencialu, atakų bangos prie abiejų ekipų vartų šiek tiek nustebino.

Arvydas Novikovas

Ne vienerius metus Lietuvos rinktinei stigo tokio futbolininko kaip Arvydas Novikovas. Dešiniojo krašto saugas šiuo metu neabejotinai yra pavojingiausias nacionalinės komandos žaidėjas atakuojant. Didelis greitis, gera kamuolio valdymo technika, smūgiai iš tolimesnių distancijų ir puikus aikštės matymas – visomis šiomis savybėmis pasižymintis A.Novikovas, rungtynėse nuvilnijus pirmajai atakų bangai, ėmė draskyti dešinįjį estų gynybos kraštą, kuriame Kenas Kallaste turėjo daug problemų.

Tiesa, skirtingai nei dvikovoje su San Marinu A.Novikovas dažniausiai ne verždavosi dešiniuoju kraštu, o kirsdavo į aikštės vidurį, kadangi estų gynėjai puikiai žaidžia „antrajame aukšte“ ir net aukštam bei fiziškai stipriam Deivydui Matulevičiui nebūtų buvę lengva juos įveikti. Tokia taktika galėjo pasiteisinti, jei tik saugo smūgių iš toli taikiklis būtų buvęs kiek geriau suderintas.

Estų aukšti kamuoliai

Jau prieš susitikimą Igoris Pankratjevas konstatavo, kad estai drausmingai ginasi, o atakuodami gerai išnaudoja standartines padėtis. Būtent šiuo ginklu Baltijos kaimynai ir stengėsi naudotis dvikovoje LFF stadione. Nors pirmąjį mačo pusvalandį aktyvesni buvo lietuviai, tačiau prieš pertrauką svečiai kiek sukruto ir po kelių neužtikrintų G.Arlauskio išėjimų iš vartų galėjo nubausti mūsų komandą. Galbūt kažkiek stebina faktas, kad varžovai, kurie fiziniais duomenimis tikrai nelenkia Lietuvos futbolininkų, gerokai dažniau laimėjo dvikovas dėl aukštų kamuolių ir būtent po tokių situacijų mūsų vartams kilo didžiausias pavojus.

Du atraminiai saugai

Taktinė schema 4-2-3-1 šiuo metu bene geriausiai tinka Lietuvos komandai. Pirma, taip yra dėl turimo žaidėjų pasirinkimo. Neskaitant traumuotų Mariaus Žaliūko ir Luko Spalvio, rungtynes su estais pradėjęs startinis vienuoliktukas yra bene pajėgiausias, kokį galėjo į aikštę leisti I.Pankratjevas. Kita vertus, kaip jau minėjome, Lietuva pirmiausia stengiasi apsiginti nuo varžovų atakų, o tik po to galvoti apie savo išpuolius. Norint įvykdyti pirmą šios užduoties dalį, reikalinga gerai suderinta gynybos grandis ir jai padedantys vidurio saugai.

Mače su Estija tiek Mindaugas Panka, tiek Gediminas Vičius neretai įsiterpdavo šalia vidurio gynėjų, taip padėdami neutralizuoti pavojų, kuris kildavo estams keliant aukštus kamuolius į Lietuvos baudos aikštelę. Tiesa, lietuvių taikoma taktinė schema kiek suvaržo atakuojančius veiksmus, mat priekyje fiziškai lieka tik keturi futbolininkai. Šią „spragą“ susitikime su estais sėkmingai užkamšė M.Panka, kelis kartus dalyvavęs pavojingesnėse lietuvių atakose. Verta pabrėžti, kad būtent po jo tolimo smūgio mūsiškiai įmušė vienintelį mačo įvartį.

Nuovargis

Galima drąsiai teigti, kad Lietuvos rinktinės įmuštas įvartis buvo laiku ir vietoje. Jau pirmojo kėlinio pabaigoje atrodė, kad estai fiziškai yra pasiruošę šiek tiek geriau. Apsigynę nuo lietuvių atakų, prieš pertrauką svečiai surengė nedidelį mūsiškių vartų šturmą ir jei ne sutankinta Lietuvos rinktinės gynyba, varžovai galėjo pasinaudoti turima persvara.

Per pertrauką atgavę kvapą antrojo kėlinio pirmoje pusėje lietuviai vėl lygiai kovojo su varžovais, bet tada ir vėl pateko į nedidelę žaidybinę duobę. Taip nutiko dėl nuovargio, kuris ypač jautėsi Mindaugo Kalono veiksmuose. Laimei, I.Pankratjevas tai greitai pastebėjo ir ėmėsi permainų.

Keitimai

Abiejų strategų atlikti keitimai iš esmės pasiteisino. Be jokios abejonės, didžiausią įtaką žaidimui padarė Sauliaus Mikoliūno išleidimas į aikštę vietoj pavargusio M.Kalono. Kairiojo krašto saugas labai aktyviai įsiliejo į žaidimą ir sustiprino mūsiškių vidurio grandį. Be to, tuo metu estai turėjo nedidelę persvarą, todėl aktyvus žaidimas neleidžiant varžovams galutinai perimti iniciatyvos buvo būtinas. Prie viso to vienas labiausiai patyrusių mūsų rinktinės futbolininkų dar pridėjo ir įvartį, atsidūręs laiku ir vietoje, bei išprovokuotą antrąją geltoną kortelę varžovui po reido dešiniuoju kraštu. Galima drąsiai teigti, kad I.Pankratjevas puikiai pataikė su keitimu.

Tiesa, ne tiek daug trūko, jog tą patį būtų galėjęs pasakyti ir Magnusas Pehrssonas. Po praleisto įvarčio švedas į aikštę metė veteraną Konstantiną Vassiljevą ir dvikovos su Slovėnija didvyrį Atsą Purje. Būtent pastarasis turėjo dvi geras progas nuliūdinti visą LFF stadioną, bet per paskutines 5 dvikovos minutes atsiradusių galimybių neišnaudojo.

Klaidos gynyboje

Mačo pabaiga dėl jau minėto nuovargio nebuvo lengva Lietuvos komandai. Estai, nors ir žaisdami mažumoje, tačiau suprasdami, kad nėra daug ko prarasti, aktyviai metėsi į atakas ir susikūrė ne vieną progą atlikti smūgius į vartus. Prie to prisidėjo ir gana neužtikrintas lietuvių žaidimas išsmūgiuojant kamuolius toliau nuo savų vartų. Varžovai rungtynių pabaigoje ne kartą perėmė kamuolius mūsiškių aikštės pusėje ir taip susikurdavo galimybes užklupti lietuvius nepasiruošusius. Laimei, Lietuvos rinktinės žaidėjai padėdami vienas kitam atlaikė spaudimą ir išsaugojo teigiamą rezultatą iki paskutinės dvikovos akimirkos.

Išvada

Lietuvos ir Estijos nacionalinių komandų akistata paliko dvejopą įspūdį. Viena vertus, mūsiškiams pavyko įgyvendinti svarbiausią užduotį – iškovoti tris taškus ir sustiprinti savo poziciją kovoje dėl vietos tarp trijų stipriausių grupės komandų. Tai lėmė laiku atliktas pasiteisinęs keitimas, rungtynių plano laikymasis ir pagirtina kova iki galo. Tačiau iš kitos pusės I.Pankratjevas ir visas rinktinės trenerių štabas tikrai turės nemažai darbo analizuojant tuos epizodus, kai estai kėlė grėsmę mūsų vartų saugumui. Be to, strategą turėtų neraminti, kad estai kėlinių pabaigose atrodė „šviežesni“ nei Lietuvos rinktinės žaidėjai. Reikia tikėtis, kad iki sekmadienio dvikovos su Slovėnija pagrindiniai nacionalinės komandos futbolininkai spės atgauti jėgas ir padovanos sirgaliams trečiąją pergalę iš tiek pat galimų.


53 Kamuolio kontrolė 47
7 Smūgiai iš viso 8
4 Smūgiai į vartų plotą 4
4 Kampiniai 6
3 Nuošalės 3
18 Pražangos 12
2 Geltonos kortelės 3
0 Raudonos kortelės 1

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…