rss tweeter youtube facebook 2020-06-04, ketvirtadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Radviliškio „Lokomotyvo“ vadovas: „Nesinori sustoti pusiaukelėje“

2014-03-25, 15:00
Vaidotas Jarašius, lff.lt, Respublika
rimas
Marijus Rimas / kauno.diena.lt

Pergalėmis Lietuvos salės futbolo A lygos pirmenybėse ir „Respublikos“ salės futbolo taurės varžybose šį sezoną pasižymėjęs Radviliškio „Lokomotyvo“ futbolo klubas atkreipė ne vieno futbolo mėgėjo dėmesį. „Sporto gyvenimas“ nusprendė iš arčiau susipažinti su naujaisiais šalies salės futbolo čempionais ir pakalbino šio nedidelio Lietuvos miestelio futbolo komandos vadovą Marijų Rimą.

Lietuvos futbolo pasaulyje Radviliškio miestą ir visą rajoną bene labiausiai garsino „Žėručio“ komanda. 1971 metais Lietuvos profsąjungų ir politinio veikėjo Anatolijaus Ligeikos iniciatyva suburta Radviliškio rajono futbolo komanda yra tapusi šalies A zonos varžybų nugalėtoja ir prizininke, „Lokomotyvo“ draugijos čempionato laimėtoja. Nuo 2007 metų Radviliškiui futbolo pasaulyje atstovauja „Lokomotyvo“ komanda. Keletą sezonų Šiaulių apskrities futbolo pirmenybėse praleidęs klubas pastaraisiais metais šovė į viršų.

2012 metais “Lokomotyvas“ tapo LFF II lygos Vakarų zonos nugalėtoju, o pernai išmėgino jėgas ir I lygoje. Tačiau ryškiausias pergales radviliškiečiai pasiekė Lietuvos salės fubolo A lygoje. Debiutuodami 2012-2013 metų sezone jie iškovojo bronzos medalius, o šį sezoną užbaigė istoriniu pergalių dubliu šalies pirmenybėse ir taurės turnyre.

Vakar naujuosius šalies salės futbolo čempionus pagerbė ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto centro atstovai. „Malonu, kad mūsų pasiekimus pastebi ir įvertina politikai, miesto valdžia. Atvirai sakant, iš valdžios norėtųsi sulaukti ne tik žodinio palaikymo, bet ir rimtesnės paramos. Kol kas požiūris į mus nebuvo labai džiuginantis, šią žiemą mes negalėjome net treniruotis pagrindinėje miesto sporto arenoje, o už namų rungtynes teko patiems susimokėti. Radviliškyje didžiausia parama ir dėmesys skiriamas vietos krepšinio klubui. Neturiu nieko prieš krepšinį, bet tikiuosi, kad ir futbolo laimėjimai bus atitinkamai įvertinti“, – Respublika priedui “Sporto gyvenimas“ sakė „Lokomotyvo“ komandos vadovas M.Rimas.

- Pradėkime nuo pradžių. Kaip ir kada dienos šviesą išvydo „Lokomotyvas“? Kas jus paskatino prisidėti prie šios komandos?

- Pirmiausia aš pats esu gimęs ir augęs Radviliškyje, galima sakyti, kad čia susipažinau su futbolo abėcėle. Nors 1994 metais iš Radviliškio išvykau į Vilnių, ten lankiau sporto internatą, žaidžiau perspektyviausių 1978 metų gimimo futbolininkų pagrindu sudarytoje „Alsos“ komandoje, bet vėliau, jau studijuodamas Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, grįždavau į Radviliškį ir padėjau „Žėručio“ komandai iš II lygos pereiti į I lygą. Deja, ten išsilaikėme tik kelis sezonus. Po nesėkmingo 2000-2001 metų sezono komanda iširo, kurį laiką „Žėručio“ pavadinimu žaidė Šiaulių apskrities futbolo pirmenybėse. Ir gal dar ilgai taip būtų žaidusi, jei ne Radviliškio „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojų geranoriškumas ir parama. A.Ligeikos sūnaus Viliaus, „Lietuvos geležinkelių“ profsąjungos lyderio, iniciatyva geležinkelininkai tapo pagrindiniais komandos rėmėjais, o komanda pasivadino „Lokomotyvu“.

Tiesa, dar kurį laiką komanda priklausė Radviliškio rajono savivaldybės sporto skyriui, bet prieš kelerius metus kartu su bendraminčiais nusprendėme įsteigti viešąją įstaigą Radviliškio „Lokomotyvas“ ir reorganizuoti klubą pagal šiuolaikinio futbolo dėsnius. Iš esmės ši iniciatyva kilo iš kito radviliškiečio – Lietuvos futbolo federacijos Licencijavimo skyriaus vadovo Lauryno Zibolio. Tuo metu Radviliškyje duris atvėrė renovuotas sporto centras, Lietuvos futbolo I lygos reikalavimus atitinkantis stadionas. Tad buvo visa reikiama infrastruktūra, reikėjo tik komandos. Galima sakyti, kad jis mane įkalbėjo imtis klubo steigimo veiklos ir jam vadovauti.

- Ar esate patenkinti ligšioline klubo veikla, laimėjimais futbolo aikštėse?

- Jei atvirai, tai mes tikrai neplanavome tokių pergalių. Galvojome, kad kurį laiką pažaisime II lygoje, sutvirtinsime klubo organizacinę struktūrą, kitaip sakant – bręsime ir tvirtėsime. Bet išėjo taip, kad jau pirmais metais laimėjome II lygos Vakarų zonos pirmenybes. Aišku, kaip dabar pagalvoju, didelio meno laimėti nereikėjo. Pakviečiau į komandą kelis aukštesnio lygio futbolo ragavusius žaidėjus, tokius kaip Nerijus Sasnauskas, Justinas Gulbinas ir kt. O paskui, nenorėdami nuvilti komandos rėmėjų, futbolininkų ir gerbėjų, nusprendėme išmėginti jėgas I lygoje. Ten pernai užėmėme 7 vietą, nors realiai buvome verti finišuoti pirmajame šešetuke. Tikiuosi, kad šiais metais rezultatai bus dar geresni.

- Tokiais tempais kylant į viršų galima užsimoti ir į A lygą. Juk prieš dvejus metus su „Lokomotyvu“ II lygoje žaidęs „Klaipėdos granitas“ jau ten.

- Užsimoti galima, bet realiai su mūsų finansinėmis galimybėmis ir kukliu biudžetu mums nėra ten ką veikti. Net jei netikėtai atsirastų beprotiškai dosnus rėmėjas ir skirtų milijoninę paramą, aš nematau prasmės veržtis į A lygą. Kalbant rimtai, tai aš neįsivaizduoju, kad mūsų sąlygomis atsirastų tokia iniciatyva. O dėl vienkartinės patirties, pabandymo švaistytis pinigais būtų labai neprotinga. Šiuo metu mums ir I lygoje yra ką veikti. Pavyzdžiui, neoficialiomis žiniomis, šiais metais I lygoje debiutuoti besiruošiantis Utenos „Utenis“ planuoja turėti beveik 600 tūkstančių litų biudžetą. Man tai kažkoks kosmosas. Galiu pasakyti, kad su tokiais pinigais mes galėtume ramiai gyventi dvejus metus – žaisdami ir lauke, ir salėje.

- Pernai Radviliškyje žaidė aukšto lygio profesionalaus futbolo per savo karjerą prisiragavę vaikinai – Audrius Dilys, Raimondas Vilėniškis, Giedrius Barevičius, Tomas Sirevičius ir kt. Kaip pavyko juos prisivilioti į komandą?

- Galima sakyti, dėl asmeninių ryšių. Aš juos puikiai pažįstu, su kai kuriais teko pačiam žaisti. To paties G.Barevičiaus šaknys yra Radviliškyje, tad į rungtynes ateina jo draugai, giminės, artimieji. Yra ir finansinis aspektas. Kaip jau sakiau, didelių finansinių resursų mes neturime, bet futbolininkus mūsų siūlomos sąlygos tenkino. Manau, tai irgi suvaidino svarbų vaidmenį.

- Kartais susidaro įspūdis, kad komandoje žaidžia tik vilniečiai ir panevėžiečiai. Ar turite savų, vietinių futbolininkų?

- Turime ir ne vieną. Radviliškyje veikia sporto mokykla, dirba keli vaikų futbolo treneriai. Yra ir talentingų vaikinų. Atskirai būtų galima paminėti Donatą Šėgždą, kuris praėjusiame sezone debiutavo I lygoje, o dabar yra kviečiamas į Lietuvos jaunių (iki 19 metų) rinktinę. Kita vertus, būkime realistais, iš savų resursų komandas suformuoti galėtų tik didieji šalies miestai – Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Šiauliai. Bet niekas taip nedaro. Jei „Lokomotyve“ žaistų tik vietiniai žaidėjai, tai šiandien būtume Šiaulių apskrities futbolo pirmenybių vidutiniokais. Nematau nieko blogo, jei komandoje žaidžia keli kitų miestų atstovai. Jie padeda pasiekti geresnių rezultatų, savo ruožtu pergalės didina susidomėjimą futbolu, daugiau vaikų ateina į treniruotes. Pagaliau, perspektyviausi vaikai žino, kad gerai žaisdami turi galimybę išmėginti jėgas aukštesniu lygiu, žaisti su pajėgiais, žinomais futbolininkais.

- Esate „Lokomotyvo“ komandos vadovas, steigėjas. O kas finansuoja klubo veiklą?

- Laikomės iš rėmėjų – „Lietuvos geležinkelių“, Radviliškio rajono savivaldybės skiriamų lėšų, finansiškai padeda ir smulkesni rėmėjai. Piniguose nesimaudome, asmeniškai iš to jokios finansinės naudos neturiu, net atvirkščiai – išlaidos yra gerokai didesnės.

- Neabejoju, kad dažnas futbolo mėgėjas dabar klausia: jei finansinės naudos nėra, tai kam to reikia?

- Kartais ir aš pats to paties savęs klausiu. Bet yra tam tikri įsipareigojimai, gal labiau moraliniai – gimtam miestui, futbolininkams, žmonėms, kurie ateina į mūsų rungtynes. Kita vertus, mes dar tik pradėjome modernaus futbolo klubo kūrimo darbus, tad nesinori sustoti pusiaukelėje ir viską mesti. Ir aš pats gyvenu futbolu. Daug metų žaidžiau, nors ir ne pačiu aukščiausiu lygiu, bet vis tiek pažinau futbolo virtuvę iš vidaus. Ir man tikrai įdomu dirbti futbolo srityje. Gal kada nors tai taps pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu.

- Šiame pokalbyje mes daugiausiai dėmesio skyrėme didžiajam futbolui. Bet juk didžiausias pergales „Lokomotyvas“ iškovojo salėje. Tad gal būtų prasminga daugiau jėgų ir dėmesio skirti salės futbolui?

- Aš galvoju, kad salės futbolas didžiajam netrukdo. Be abejo, jei būtų tokia galimybė, pritarčiau komandų atskyrimui, kad tie futbolininkai, kurie gerai žaidžia salėje – tokie kaip Arūnas Šteinas, J.Gulbinas, koncentruotųsi tik salės varžyboms. Taip būtų žengiama Lietuvos salės futbolo profesionalėjimo kryptimi. Tačiau šiuo metu tam sąlygų neturime.

- UEFA klubinio futbolo varžybose dalyvaujantys didžiojo futbolo klubai gauna dosnų finansinį atlygį. Ar yra galimybė papildyti klubo biudžetą sėkmingai pasirodžius UEFA organizuojamose salės futbolo varžybose?

- Teoriškai lyg ir yra, bet praktiškai man nėra žinoma, kad Lietuvos salės futbolo čempionato nugalėtojai būtų gavę kokią nors UEFA paramą. Vienaip ar kitaip, bet mėginsime kuo sėkmingiau pasirodyti UEFA salės futbolo taurės varžybose. Aišku, čia daug kas priklauso nuo burtų. Jei jie bus palankūs – sieksime peržengti bent vieną atrankos barjerą. Jei gausime stiprius varžovus, tada mėginsime garbingai pasipriešinti. Nesinori pralaimėti dideliais skirtumais, tad planuojame skirti bent mėnesį pasirengimui.

- UEFA salės futbolo varžybos vyks rugpjūtį. Kokie tikslai komandai šiame sezone keliami I lygoje?

- Šiais metais norisi žengti aukštyn ir patekti į šešetuką. Tiesa, dar neprasidėjus sezonui susidūrėme su problemomis. Paaiškėjo, kad Radviliškio stadiono aikštė buvo netinkamai prižiūrėta ir šiame sezone ją reikės iš pagrindų pakeisti. O kol ją keis, mes būsime priversti namų rungtynes žaisti Panevėžyje. Mums tai nenaudinga, bent jau dėl to, kad Radviliškyje į rungtynes ateidavo nemažai žmonių.

O be to, turime atlikti daug darbų ir pačiame klube. Būtų gerai per artimiausius penkerius metus sustiprinti klubo struktūrą, parengti efektyvaus darbo su vaikais modelį, kad ateityje kuo daugiau radviliškiečių žaistų mūsų komandoje. Manau, kad tai svarbu ne tik man, bet ir visiems miesto gyventojams. Tikiuosi, kad su atitinkama miesto valdžios parama mums pavyks tai padaryti. O tada galėsime pakalbėti ir apie Lietuvos futbolo A lygą.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

3 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

3 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

3 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

3 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

3 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

3 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

3 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

3 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…