rss tweeter youtube facebook 2020-07-07, antradienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Protėvių gimtinę „Ekrano“ australui pažinti padeda futbolas

2014-09-09, 13:24
futboloekspertas.lt, Panevėžio balsas
ridley
Evanas Alexandrow-Ridley / fkekranas.lt

Panevėžio reprezentacinėje futbolo komandoje netrūksta naujokų iš lietuviams egzotinių kraštų: štai dabar žaidžia net penki brazilai, afrikietis iš Nigerijos. Paskutinis klubo naujokas vertas išskirtinio dėmesio: į Panevėžį futbolininkas atvyko iš tolimosios Australijos, tačiau Lietuvoje nesijaučia svetimu. Dvidešimtmetis vartininkas Evanas Alexandrow-Ridley turi lietuviško kraujo ir 2012-ųjų pabaigoje gautas lietuviškas pasas leidžia jaustis visaverčiu Lietuvos piliečiu.

Įgyvendino svajonę

Noras pažinti mūsų nedidelę šalį Rytų Europoje, susipažinti su kraštu, apie kurį kalbėjo ir tėvai, ir juo labiau lietuvė močiutė skatino jaunuolį ieškoti galimybių aplankyti Lietuvą. Australijoje gimęs Evanas į Panevėžį atvyko vasaros antroje pusėje. Sportininko karjera ir futbolo žaidimas suteikė šansą iš arčiau susipažinti su jo protėvių gimtine.

Pats 20-metis jaunuolis sėkmingai adaptuojasi naujajame mieste, turi ryžto mokytis lietuvių kalbos ir planuoja ieškoti lietuvių kalbos mokytojo.

„Esu kilęs iš Australijos, kur visą laiką ir gyvenau, o mano močiutė gimė Vilkaviškyje. Ji, būdama penkiolikos, paliko gimtinę, bėgo nuo karo siaubo ir išvyko į Australiją“, – apie savo lietuviškas šaknis kalbėjo futbolininkas.

Jo močiutė visą likusį gyvenimą praleido Australijoje. Kadangi Evano šaknys kilusios iš Lietuvos, jis galėjo pateikti prašymą Lietuvos pilietybei. Svajonė gauti Lietuvos respublikos pasą išsipildė 2012-aisiais. Dėl šios priežasties E.Alexandrow-Ridley čia nėra laikomas legionieriumi.

Patirtį kaupė ir Anglijoje

Prieš pat atvykdamas į Panevėžio „Ekraną“, pusę metų atstovavo Australijos antroje pagal pajėgumą lygoje žaidusiam „Hume City“ klubui. Prieš tai neilgai žaidė Australijos sostinėje Kanberoje, „Woden Valley“ komandoje.

2012-2013-uosius praleido Anglijoje, „Fulham“ klube. Prieš atvykdamas į Londoną, priklausė tai pačiai „Woden Valley“ ekipai.

„Prieš atvykdamas į Panevėžį, ieškojau informacijos kur keliauju. Asmeniškai prieš kelionę nieko nežinojau nei apie miestą, nei apie patį klubą. Tačiau pažinojau trenerį Valdą Dambrauską, kuris papasakojo šiek tiek daugiau. Atvykau su kuklia informacija“, – kalbėjo Evanas.

„Žinau, kad paskutinius kelis metus „Ekranas“ buvo vienas iš stipriausių klubų Lietuvoje, ne kartą buvo šalies čempionu. Tačiau be minėto stratego, daugiau nieko klube nepažinojau“, – teigė dvidešimtmetis vartininkas.

Pasak jo, sutikti žmonės ir nauja aplinka net pranoko jo lūkesčius: „Čia viskas yra gerai, klubas turi gerą treniruočių aikštę, šalia – visa reikiama infrastruktūra. Tiesą sakant, čia yra geriau, negu maniau iš pradžių. Geras treneris, profesionaliai vedamos treniruotės, draugiška komanda. Man čia patinka“, – prisipažino Evanas.

Tiesa, jam jokia staigmena tai, kad šiuo metu „Ekranas“ išgyvena finansinį nuosmukį.

„Valdas Dambrauskas papasakojo man apie sudėtingą klubo finansinę situaciją. Žinojau, kur vykstu, tačiau man svarbiausia – ne pinigai. Tiesiog noriu įgyti kuo daugiau žaidybinės praktikos ir patirties. Noriu žaisti futbolą ir parodyti save iš geriausios pusės“, – apie vieną svarbiausių tikslų Lietuvoje kalbėjo sportininkas.

Mama atkalbėjo nuo regbio

Dabar Evanas net gerai nepamena, tėvų ar labiau savo paties iniciatyva pradėjo rimtai žaisti futbolą. „Kai buvau devynerių, viename turnyre teko atsistoti į vartus. Iki tol man dar nebuvo tekę žaisti šioje pozicijoje, gerai sužaidžiau ir treneris paprašė, kad ir toliau stovėčiau vartuose. Nuo tada aš tapau vartininku“, – pasirinkimą žaisti šioje pozicijoje aiškino Evanas.

„Atsimenu, vaikystėje kartą mamos klausiau, ar galiu lankyti regbio treniruotes. Bet ji prieštaravo mano sumanymui, nes jos nuomone, regbis – pernelyg šiurkšti sporto šaka. Vaikystėje niekad nesakiau, kad noriu tapti futbolininku“, – kalbėjo Australijoje gimęs lietuvis. „Žinoma, kai būni vaikas, visada nori rungtyniauti, pavyzdžiui, Anglijos „Premier“ lygoje ar kitose pajėgiose lygose. Tačiau man dabar svarbiausia pasinaudoti čia suteiktais šansais ir tai galbūt man padės žengti į vis aukštesnį lygį“, – vylėsi vartininkas.

Ieškos giminių

Australijoje Evanas paliko tėvus ir pusantrų metų vyresnį brolį. Jų labiausiai pasiilgsta būdamas Lietuvoje. Be artimiausių žmonių, Evanas gali pasigirti plačiais giminystės ryšiais: turi daug pusseserių, kurios gyvena skirtinguose Australijos miestuose.

„Iš lietuviškų šaknų, turiu dvi pusseseres, gimusias taip pat kaip ir aš, Australijoje. Žinau, kad yra kelintos kartos giminių čia, Lietuvoje. Tačiau jų kol kas nepažįstu. Kai proseneliai paliko Lietuvą ir išvyko į Australiją, prarado visus kontaktus. Nesu tikras, tačiau, manau, Lietuvoje tikrai yra mano giminaičių“, – teigė E.Aleksandrow-Ridley.

„Nėra jokių abejonių, domiuosi mūsų giminės medžiu ir kilme. Bandau ieškoti po truputį savo šaknų, rasti čia giminaičius būtų tikras stebuklas. Žinau, kad paieška yra labai sudėtinga, reikalaujanti daug laiko ir pastangų.

Mano vieno prosenelio pavardė yra Tamošauskas, tai gana populiari pavardė. Taip pat žinau, kad vienas močiūtės dėdė gyveno Biržuose, jo pavardė Kumpys“, – apie giminaičius Lietuvoje pasakojo Evanas. „Asmeniškai nebuvau nei Vilkaviškyje, iš kurio kilusi močiūtė, nei Biržuose, kur gyveno dėdė. Tai ateities planai. Prieš atvykstant į Panevėžį viešėjau 3 kartus Lietuvoje. Lankiausi Vilniuje, didelį įspūdį paliko sostinė. Nuostabus miestas. Viešėjau Kaune, kur susipažinau su dabartiniu Panevėžio „Ekrano“ treneriu Valdu Dambrausku“, – apie lemtingą susitikimą su futbolo specialistu kalbėjo futbiolininkas. Jo gimimės medyje – ir rusų tautos šakos, jo senelis, vedęs lietuvę kilęs iš Rusijos. Vienas tėvo prosenelių turėjo airiškų šaknų, tad Evano gyslomis teka šiek tiek ir airiškas kraujas.

„Mama džiaugėsi mano karjeros posūkiu, atvykti į Lietuvą. Sveikino tokį mano žingsnį. Jai nebuvo neramu mane išlydint į Lietuvą, nes ji ne kartą viešėjo čia. Mama turėtų artimiausiais mėnesiais mane aplankyti. Tėvas taip pat yra laimingas mano pasirinkimu“, – apie tėvų nuomonę dėl jo sportininko karjeros posūkio pasakojo E.Aleksandrow-Ridley.

Mielai liktų ilgam

Šiuo metu futbolininkas širdies draugės neturi. „Draugavau su australe, likome tiesiog gerais draugais. Čia atvykau į Lietuvą žaisti futbolo, tačiau niekada negali žinoti kas tavęs laukia“, – paklaustas, ar ieško merginos Lietuvoje, atsakė Evanas.

„Jeigu čia įsitvirtinčiau ir žaisčiau futbolą, mielai likčiau ilgesniam laikui. Čia man patinka, norėčiau likti ilgiau, išmokti kalbą, tačiau dabar pasakyti, kiek čia gyvensiu, negaliu. Aš po truputį bandau mokytis lietuviškai. Kol kas žinau vos kelis žodžius ir beveik nieko nesuprantu, ką žmonės kalba tarpusavyje“, – teigė Evanas.

Jis domisi ir kitomis sporto šakomis. Pavyzdžiui, krepšiniu. „Dabar stebiu pasaulio krepšinio čempionato kovas Ispanijoje, kur gana sėkmingai rungtyniavo Australijos krepšinio rinktinė. Mano gimtinėje labai populiarus kriketas, taip pat daug žiūrovų sulaukia stipri regbio lyga, kurioje rungtyniauja vieni geriausių planetos žaidėjų“, – pasakojo Australijos lietuvis.

Evanas išbandė ir banglenčių sportą: „Nesu specialistas, tačiau keletą kartų teko banglente skrosti vandenyno bangas“.

Jaunuolis negali pasigirti turintis daug laisvalaikio – futbolas atima beveik visą laiką. „Net laisvu metu mielai stebiu kitų komandų rungtynes, peržiūriu įrašus, kartais su komandos draugais einame į centrą papietauti. Iš tikrųjų dar gerai net nepažįstu Panevėžio. Norėčiau pakeliauti po Lietuvą, labiau pažinti šį kraštą. Kai turėsiu daugiau laiko, po futbolo čempionato ar per jo pertrauką, planuoju tą padaryti“, – apie būsimus planus mūsų šalyje kalbėjo Australijoje gimęs Evanas.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…