rss tweeter youtube facebook 2020-09-30, trečiadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Nuverstasis FIFA prezidentas Seppas Blatteris pralaimėjo apeliaciją

2016-12-06, 21:23
futboloekspertas.lt, tv3.lt
blatter
Seppas Blateris

Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) pirmadienį atmetė buvusio Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) prezidento Seppo Blatterio apeliaciją dėl draudimo šešerius metus dalyvauti bet kokioje federacijos veikloje, padėdamas tašką šio susikompromitavusio pareigūno pastangose susigrąžinti gerą vardą.

80 metų S. Blatteris, buvęs ilgametis FIFA vadovas, posto neteko dėl 2 mln. dolerių (1,86 mln. eurų) išmokos buvusiam Europos futbolo federacijos (UEFA) vadovui Micheliui Platini 2011 metais, kurią CAS įvardino kaip „nederamą dovaną“, kurios negalima pateisinti.

Teismo sprendimą S. Blatteris pavadino „nesuvokiamu“, tačiau taip pat pripažino, jog baigė savo kovą už gero vardo susigrąžinimą.

„Aš neteiksiu apeliacijos jokiam Šveicarijos teismui“, – pareiškė S. Blatteris naujienų agentūrai AFP, atsisakydamas galimybės kreiptis į paskutinę teisminę instituciją, nors anksčiau tvirtino, kad jo kaltė nebuvo įrodyta.

„Sunku tai suvokti, nes nebuvo pritaikytas jurisdikcijos principas, remiantis kuriuo, kaltė turi būti įrodyta baudžiamojo persekiojimo veiksmais“, – sakoma šveicaro pareiškime.

„Tačiau su dėkingumu prisimenu visus tuos metus, per kuriuos turėjau galimybę realizuoti savo futbolo idėjas ir tarnauti FIFA“, – pridūrė S. Blatteris, per 18 vadovavimo tarptautinei futbolo organizacijai metų sulaukęs daug kritikos dėl savo sprendimų.

Dėl 2011 metais M.Platini skirtos išmokos už prieš dešimtmetį be jokios sutarties atliktą darbą žlugo abiejų vyrų karjera. M.Platini, anksčiau laikytas realiausiu S. Blatterio įpėdiniu, taip pat daugybę kartų skundė jam skirtą draudimą dalyvauti bet kokioje futbolo veikloje, tačiau nesėkmingai.

Tačiau S. Blatteriui gali grėsti rimtesnės problemos, kadangi Šveicarijos prokurorai yra pradėję tyrimą dėl teisių rengti 2018 ir 2022 metų Pasaulio futbolo čempionatus suteikimo Rusijai ir Katarui.

S. Blatteris ir M.Platini tvirtino, kad dėl atlyginimo buvo sudarę „žodinę sutartį“, tačiau CAS tai griežtai atmetė ir dar skyrė buvusiam FIFA prezidentui 50 tūkst. Šveicarijos frankų baudą.

Teismas nustatė, kad rašytinė darbo sutartis, kurią M.Platini ir FIFA pasirašė 1999 metais, panaikino bet kokį ankstesnį žodinį 1998 metų S. Blattero ir M.Platini susitarimą, kuriame buvo numatytas vieno milijono Šveicarijos frankų metinis atlyginimas.

„Pritardamas 2 mln. Šveicarijos frankų išmokai ponui Platini 2011 metais už darbą, atliktą pagal tariamą žodinį susitarimą, ponas Blatteris pažeidė FIFA etikos kodeksą“, – išaiškino teismas.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…