rss tweeter youtube facebook 2020-07-04, šeštadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Lygos klounais paversti „Dainavos“ futbolininkai trokšta teisybės

2014-11-22, 13:49
Dovilė Šeduikytė, 15min.lt
dainava
"Dainavos" futbolininkai

„Tokie klubai kaip „Dainava“ prieš sezoną turėtų federacijai nunešti lagaminą su pinigais ir tik tada jam galėtų būti leista žaisti A lygoje“, – taip apie beviltišką Lietuvos futbolo skurdą kalba vienas Alytaus „Dainavos“ klubo futbolininkų. Savo pavardės atskleisti nenorėjęs žaidėjas papasakojo apie skolų apipinto klubo užkulisius ir beviltišką dėmę Lietuvos futbole.

Ketvirtadienio A lygos rungtynės Kaune su Marijampolės „Sūduva“ ir vėl juokino Lietuvos futbolo žiūrovus. „Dainavos“ futbolininkai už savo lėšas turėjo nuosavais automobiliais atvykti į Kauną žaisti rungtynių.

Rungtynių, kurių metu atsarginiai komandos žaidėjai ir vadovai turėjo padavinėti futbolininkams kamuolius iš užribio, nes nebuvo kam to padaryti. Ne gana to, žaidėjų aprangos priminė kiemo komandų uniformą – futbolininkų numeriai ant šortų ir marškinėlių buvo skirtingi. Ir visa tai – Lietuvos futbolo čempionate.

Bent dalies nemalonumų būtų buvę galima išvengti, jeigu Alytaus miesto savivaldybė būtų leidusi klubui paskutinėse namų rungtynėse pasinaudoti miesto stadionu, tačiau toks leidimas nebuvo suteiktas.

Pagrindinis argumentas – prastos gamtinės sąlygos.

Žaidimas – nuolatinis pažeminimas

„Dainavą“ prieš šį sezoną perėmę investuotojai iš Italijos žadėjo greitą klubo atgimimą, bet pirmąją sezono dalį komanda dėl skolų negalėjo registruoti naujų žaidėjų, tad joje rungtyniavo vietiniai jauni vaikinai, vos sulaukę pilnametystės.

Galiausiai Alytaus futbolo klubo prezidentas Giuseppe Greco padengė pagrindinius buvusių komandos vadovų skolas žaidėjams, treneriams ir kitiems kreditoriams, prisikvietė legionierių, bet netrukus klubą vėl ištiko finansinė sausra.

Alytaus „Dainavos“ klube rungtyniaujantis futbolininkas, kurio pavardė redakcijai žinoma, tikina, kad komanda į rungtynes vyksta vedama tikslo užbaigti tai, kas pradėta. Būtent futbolininkai ketvirtadienį nusprendė savomis lėšomis visgi vykti į Kauną žaisti rungtynių ir patyrė skaudų pralaimėjimą 0:6.

„Normalu, kad mums muša šešis įvarčius, kai tokia situacija klube. Kaip mes galime kitaip žaisti? Tas kamuolių padavinėjimas juk yra visiškas pasityčiojimas. Reiktų tokius vaizdelius siųsti į tokias laidas kaip „Lalaila“. Juk tai nėra žaidėjų kaltė, o turime kentėti“, – su apmaudu kalbėjo futbolininkas.

Anot žaidėjo, motyvacijos gerai sužaisti tokiomis sąlygomis nėra iš kur imti. Į treniruotes susirenka vos šeši ar septyni futbolininkai: „Šiandien atėjome į treniruotę į sporto rūmus, bet buvo užrakinta. Tikriausiai dėl skolų. Tai ir išėjome.“

Futbolininkas neigia, kad žaidėjai yra kažkaip įsipainioję į sutartas rungtynes, ir tokių kalbų nesupranta: „Nėra net kalbos apie tai. Tik entuziazmo vedami einame žaisti, o visi iš mūsų juokiasi. Teisėjai – taip pat.“

Alytaus futbolininkai jau žino, kad po paskutinių sezono rungtynių Lietuvą paliks treneris Marco Ragini ir užsieniečiai, kurie, negaudami atlyginimų, jau nesilanko ir treniruotėse.

„Laukiame šeštadienio. Sezono uždarymą pasidarysime, kai gausime atlyginimus. Aišku, ne iš klubo sumokėtų pinigų, o dienos darbų uždarbio“, – patikslina sezono pabaigos laukiantis žaidėjas, neslepiantis, kad profesionalais vadinami futbolininkai dieną dirba kitus darbus, nes kitaip neišgyventų.

Atlyginimų nebesitiki

Alytiškio apskaičiavimais, klubas jam skolingas apie 10-12 tūkstančių litų, tačiau šių pinigų futbolininkas atgauti jau nebesitiki.

„Atlyginimus mokėjo tik pirmus du mėnesius, o toliau – nieko. Su mumis niekas apie tai net nešneka. Nei prezidentas, nei direktorius, nei treneris“, – skundėsi darbą su futbolu derinantis A lygos žaidėjas.

Lietuviui gaila užsieniečių, kuriems taip pat tenka gyventi iš artimųjų pinigų: „Vadovai tik verkia, kad pinigų neturi, ir manau, jiems pavyks tiesiog nusiplauti. Niekam nebus sumokėta. Kas galėjo, tas pabėgo.“

Futbolininkui skaudu, kad žaidėjų problemos yra neaktualios miesto valdžiai ir Lietuvos futbolo federacijai: „Nulis dėmesio. Niekas nesirūpina mumis. Jeigu nedirbčiau, tai nieko ir neturėčiau. Skamba gal ir juokingai, bet mums ir graudu.“

Futbolo federacija: Alytaus klubas su finansais susitvarko

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis tikina, kad federacija prisidėjo prie klubo finansinio stabilumo. Alytaus „Dainavai“ už praėjusio sezono skolas buvo pritaikytos žaidėjų registravimo sankcijos, kurios buvo nuimtos šių metų liepą, kai klubas atsiskaitė už praėjusio sezono skolas: „Taigi, draudimas registruoti žaidėjus buvo veiksmingas įpareigojant klubą pasirūpinti ankstesnėmis skolomis.“

LFF finansinį klubų stabilumą tikrina ir viduryje sezono. Nors 15min.lt kalbintas „Dainavos“ futbolininkas tikina, kad atlyginimą gavo tik pirmuosius du mėnesius, L.Zibolis teigia, kad federacijos ataskaita parodė, kad Alytaus klubas su finansais susitvarko.

„Tolesni klubo pateikti finansinio monitoringo duomenys už naująjį sezono parodė, jog vėlavimų yra, tačiau jie, anot klubo finansininkų ir vadovų, yra valdomi. Monitoringo sistemoje klubo pateikti duomenys rodo, kad įsipareigojimai nėra dideli“, – teigė federacijos atstovas.

Namų rungtynės – ne Alytuje, o Kaune

Ketvirtadienio A lygos rungtynės Kaune nebuvo pirmosios namų rungtynės, kurias Alytaus klubas žaidė išvykoje, o ne miesto stadione. Lapkričio 5 dieną LFF taurės ketvirtfinalio mačas su Kazlų Rūdos „Šilu“ taip pat vyko ne Alytuje.

Tai labiausiai nuvylė Alytaus klubo sirgalius, tačiau miesto savivaldybės atstovai tikina, kad laikėsi LFF nuostatų.

Iš tiesų jie nurodo, kad nuo spalio 31 dienos iki balandžio 30 dienos dėl gamtinių sąlygų leidžiama žaisti tik dirbtinės dangos stadionuose. Tiesa, klubams sutikus leidžiamos išlygos.

Alytaus apskrities futbolo federacijos (AAFF) prezidentas Gediminas Daukšys mano, kad gamtinės sąlygos yra ne vienintelis argumentas, dėl kurio Alytaus žmonės negali stebėti savo komandos pasirodymo.

„Reikia pripažinti, kad oras ketvirtadienį buvo prastokas ir ne visai tinkamas žaisti ant natūralios vejos.

Tačiau LFF taurės ketvirtfinalio rungtynių su Kazlų Rūda metu oras buvo tikrai puikus, +15, tačiau miesto savivaldybė vis tiek neleido žaisti stadione. Tuomet labiausiai buvo nusivylę sirgaliai, kurie negalėjo išvysti gražių rungtynių savo mieste“, – situaciją apibūdino G.Daukšys.

Anot pašnekovo, čia gali būti įspynęs ne tik nuostatų laikymasis, bet ir asmeninės Alytaus miesto savivaldybės atstovų intencijos: „Natūralu, kad stadiono darbuotojai nori, jog juo būtų naudojamasi kuo rečiau, nes tuomet mažiau darbo. Tačiau miesto savivaldybė turėtų atstovauti miesto bendruomenės interesams, o ne tik suinteresuotiems asmenims. Šiuo atveju taip nebuvo.“

Alytaus miesto savivaldybės Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis tikino, kad jokių paslėptų argumentų šioje situacijoje nėra: „Viskas dėl gamtinių sąlygų. Mes vadovaujamės nurodymais ir nuostatais. Abiem atvejais rungtynių nebuvo galima žaisti Alytaus stadione dėl gamtinių sąlygų.“

15min.lt kalbintas futbolininkas spėliojo, kad oras nėra pagrindinė priežastis, dėl kurios klubas negali rungtyniauti namuose: „Miesto savivaldybė jau seniai nenori mums leisti žaisti stadione. Juk per taurės ketvirtfinalio rungtynes buvo geras oras. Tikriausiai yra kažkokie vidiniai dalykai.“

Į A lygą veržiasi ir kitą sezoną

Šią savaitę LFF paskelbė, kad kitą sezoną į A lygą pretenduoja 14 klubų, tarp kurių ir visi dešimt šio sezono dalyvių. Ši naujiena ne vienam akyliau stebinčiam Lietuvos futbolo čempionato batalijas turėjo iškelti klausimą, kaip skolų kankinami Lietuvos klubai ir vėl gali žaisti aukščiausiame šalies futbolo turnyre.

Alytaus „Dainava“ per 35 rungtynes surinko 9 taškus ir į savus vartus praleido 142 įvarčius, tačiau skolų kankinamas ir futbolininkams nemokantis klubas užsiregistravo į A lygą ir kitam sezonui.

„Jie yra baisūs optimistai. Kaip federacija gali leisti tokius dalykus? Juk jie neatsiskaitė su žaidėjais. Nieko neturi. Šypseną kelia tokie pareiškimai, kad dalyvaus kitą sezoną A lygoje. Aišku, nesinori, kad nebeliktų gimtajame mieste klubo, žaidžiančio aukščiausioje lygoje, tačiau reikia realiai mąstyti“, – piktinosi Alytaus klubo futbolininkas.

LFF atstovas L.Zibolis tikino, kad „Dainavos“ finansinė situacija bus peržiūrėta ir klubas galbūt sulauks sankcijų: „Po sezono visų A lygos klubų finansinė padėtis bus, kaip ir kasmet, įvertinta auditorių. Tik tuomet bus galima matyti klubų finansinę padėtį. Turintys pradelstų skolų darbuotojams klubai negalės registruoti naujų žaidėjų.“

15min.lt nepavyko susisiekti su Alytaus klubo atstovais – klubo nurodyti vadovo ir direktoriaus telefonai buvo išjungti.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…