rss tweeter youtube facebook 2020-07-06, pirmadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

2001 – 2010 metai >>

Futbolas – populiariausias pasaulyje komandinis sporto žaidimas, Lietuvoje pradėtas žaisti XX amžiaus pradžioje. Istoriniai šaltiniai byloja, jog pirmosios rungtynės buvo sužaistos dar 1911-1912 metais, tačiau šalies futbolo istorija dažniausiai skaičiuojama nuo 1922 metų, kai buvo įkurta pirmoji šalies sporto organizacija – Lietuvos sporto lyga – ir įvyko pirmasis Lietuvos futbolo čempionatas.

Remdamiesi www.lff.lt, pateikiame svarbiausias Lietuvos futbolo datas ir įvykius, suskirstytus į atskirus laikotarpius.2001 metai

Atrankoje į kitų metų pasaulio futbolo čempionatą Lietuvos nacionalinė rinktinė iškovojo vos tašką ir savo grupėje liko paskutinė. Vienintelė paguoda – lygiosios 0:0 su Europos vicečempione Italija.


2002 metai

Dėl nesėkmingų kelių paskutinių atrankos ciklų Lietuvos nacionalinė rinktinė FIFA reitinge pirmą kartą iškrito iš pirmojo šimtuko.

Lietuvos devyniolikmečių (U-19) rinktinė įveikė pirmąjį atrankos etapą, o antrajame tik po atkaklios kovos turėjo pripažinti bendraamžių iš Anglijos pranašumą bendru rezultatu 2:3 (1:1 namuose ir 1:2 išvykoje).

Lietuvos futbolo čempionatas oficialiai pradėtas vadinti „A lyga“.


2001 m. Lietuva - Italija. E.Jankauskas veržiasi pro A.Nesta.

Lietuva – Italija. E.Jankauskas veržiasi pro A.Nestą (2001 metai).


2003 metai

Prie nacionalinės rinktinės vairo sugrįžo A.Liubinskas. Jau pirmose rungtynėse pasiektas įspūdingas rezultatas – lygiosios 1:1 svečiuose su tuometine planetos vicečempione Vokietija. Po keturių dienų Kaune rezultatu 1:0 buvo nugalėta Škotija ir atsirado realių šansų pakovoti dėl patekimo į Europos čempionatą. Tačiau viltis nubraukė pralaimėjimas Islandijai rezultatu 0:3.

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė kovoje dėl kelialapio į Europos čempionatą savo grupėje buvo arti antrosios vietos, bet paskutinėse rungtynėse Škotijoje per dešimt minučių praleido tris įvarčius ir labai apmaudžiai pralaimėjo rezultatu 2:3.

A lygoje žaidė mažiausiai komandų nuo 1990 metų – aštuonios.

Įkurta Nacionalinė Futbolo Klubų Asociacija (NFKA), kuriai buvo pavesta organizuoti šalies futbolo čempionato.


2004 metai

Lietuvos nacionalinė rinktinė rugsėjo mėnesį FIFA reitinge nukrito į visų laikų žemiausią 118-ąją vietą, tačiau per pirmas ketverias atrankos į 2006 metų pasaulio futbolo čempionato rungtynes surinko 8 taškus (įskaitant lygiąsias 0:0 Vilniuje su Ispanija).

Europos taurėse žaidė net penki Lietuvos klubai. Vilniaus „Vėtra“ tapo pirmąja komanda, peržengusia du varžybų etapus – UEFA Intertoto taurės turnyre vilniečiai įveikė Narvos „Trans“ (Estija) ir Edinburgo „Hibernian“ (Škotija) ekipas.  Vėliau „Vėtros“ futbolininkus sustabdė „Esbjerg“ (Danija) komanda.


2003 m. Vokietija - Lietuva. T.Ražanauskas nuginkluoją O.Kahną.

Vokietija – Lietuva. T.Ražanauskas nuginkluoją O.Kahną (2003 metai).


2005 metai

Po nesėkmingų metų Lietuvos nacionalinė rinktinė savo atrankos grupėje liko priešpaskutinė. Lietuvos čempionate FBK „Kauno“ dominavimą nutraukė Panevėžio „Ekranas“.

Vilniaus „Žalgiris“ UEFA Intertoto taurės turnyre pagerino Lietuvos klubų rekordą ir įveikė tris komandas – Lisburno „Distillery“ (Š. Airija), Daugpilio „Dinaburgs“ (Latvija) ir Atėnų „Egaleo“ (Graikija). Pergalingą žalgiriečių žygį nutraukė Klužo „CFR Ecomax“ iš Rumunijos.


2006 metai

Rugsėjo mėnesį Lietuvos nacionalinė rinktinė Neapolyje sužaidė lygiosiomis 1:1 su neseniai planetos čempione karūnuota Italija.


2007 metai

Atrankos į Europos čempionatą pabaigoje Lietuvos nacionalinė rinktinė įveikė Ukrainą ir Gruziją (atitinkamai 2:0 ir 1:0) bei aplenkė dvi varžoves savo grupėje.

T.Danilevičius tapo rezultatyviausiu visų laikų rinktinės žaidėju (13 įvarčių), viršijęs nuo tarpukario galiojusį A.Lingio rekordą.

Pasikeitė LFF taurės turnyro sistema. Turnyras pradėtas rengti per dvejus kalendorinius metus. Teisė dalyvauti varžybose suteikta visų lygų komandoms.


2008 metai

Rugpjūtį prie Lietuvos rinktinės vairo A.Liubinską pakeitė portugalas J.Couceiro. Atrankos ciklas pradėtas įspūdingiausiai istorijoje – pirmiausia išvykoje rezultatu 3:0 įveikta Rumunija, o netrukus namuose 2:0 nugalėta Austrija. Vėliau buvo patirtas pralaimėjimo Serbijai (0:3) ir įveiktos Farerų salos (1:0). Šie rezultatai lietuviams kurį laiką leido būti tarp grupės lyderių.

Spalio mėnesį Lietuvos nacionalinė komanda FIFA pasaulio rinktinių reitinge šoktelėjo net iki 37 pozicijos.

FBK „Kaunas“ UEFA Čempionų lygoje pirmasis įveikė antrąjį kvalifikacinį etapą. Kauniečiai išvykoje sužaidę lygiosiomis 0:0 su Glazgo „Rangers“ (Škotija), namuose varžovus nugalėjo rezultatu 2:1. Trečiajame kvalifikacijos etape „Kaunas“ nusileido „Aalborg“ komandai iš Danijos.


2009 metai

Iš  A lygos pasitraukė daugkartinis čempionas FBK „Kaunas“ ir Klaipėdos „Atlantas“, dėl finansinių problemų čempionate nebeliko Vilniaus „Žalgirio“, kuris I lygoje atsikūrė VMFD „Žalgirio“ pavadinimu. Į A lygą priimti keturi nauji klubai.

Vilniaus „Vėtra“ UEFA Europos lygoje įveikė „Grevenmacher“ (Liuksemburgas) ir Helsinkio „HJK“ (Suomija) ekipas bei pateko į trečiąjį atrankos etapą, kur nusileido būsimam turnyro finalininkui Londono „Fulham“ (Anglija).

LFF prezidentas L.Varanavičius išrinktas UEFA Vykdomojo komiteto nariu.

Pasaulio čempionato atrankos varžybose Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją vietą.


2010 metai

A lygoje po ilgos pertraukos startavo daugiau nei dešimt komandų – iš viso vienuolika. Čempionatą papildė VMFD „Žalgiris“ ir dar dvi komandos.

Paraiškas dalyvauti LFF taurės turnyre padavė 71 komanda – daugiausiai nuo nepriklausomybės atkūrimo.

Lietuvos nacionalinės komandos vyriausiuoju treneriu prieš naująjį atrankos į Europos čempionatą ciklą paskirtas buvęs rinktinės žaidėjas 37 metų Raimondas Žutautas.