rss tweeter youtube facebook 2020-07-06, pirmadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

1991 – 2000 metai >>

Futbolas – populiariausias pasaulyje komandinis sporto žaidimas, Lietuvoje pradėtas žaisti XX amžiaus pradžioje. Istoriniai šaltiniai byloja, jog pirmosios rungtynės buvo sužaistos dar 1911-1912 metais, tačiau šalies futbolo istorija dažniausiai skaičiuojama nuo 1922 metų, kai buvo įkurta pirmoji šalies sporto organizacija – Lietuvos sporto lyga – ir įvyko pirmasis Lietuvos futbolo čempionatas.

Remdamiesi www.lff.lt, pateikiame svarbiausias Lietuvos futbolo datas ir įvykius, suskirstytus į atskirus laikotarpius.1991 metai

Atsisakyta Baltijos čempionato ir nutarta reformuoti šalies pirmenybių sistemą, pereinant prie varžybų vykdymo tvarkos „ruduo-pavasaris“. Dėl šios priežasties Lietuvos čempionatas, kuriame dalyvavo 15 komandų, truko tik vieną ratą – nuo kovo mėnesio iki birželio.

Po 42 metų pertraukos buvo atnaujintas Baltijos šalių turnyras.

Gruodžio 9 dieną LFF po 51 metų priverstinės pertraukos buvo sugrąžinta į Tarptautinę Futbolo Asociacijų Federaciją (pranc. FIFA). Tai buvo nuspręsta FIFA posėdyje Niujorke, kur buvo traukiami 1994 metų pasaulio futbolo čempionato burtai. Lietuva pateko į trečiąją grupę, kurioje jos varžovėmis tapo Ispanija, Airija, Danija, Šiaurės Airija, Albanija ir Latvija.

Metų pradžioje įvyko Lietuvos futbolo federacijos vadovo rinkimai. Prezidentu išrinktas jos generalinis sekretorius V.Dirmeikis.


1992 metai

Lietuvos nacionalinė rinktinė, vadovaujama Algimanto Liubinsko, dalyvavo pasaulio čempionato atrankos turnyre. Pirmąsias rungtynes mūsų šalies futbolininkai Belfaste su Šiaurės Airija baigė lygiosiomis 2:2. Iš viso Lietuvos rinktinė 1992 metais rungėsi net trylikoje susitikimų.

Vilniaus „Žalgiris“ pirmą kartą atstovavo nepriklausomai Lietuvai Europos šalių Čempionų taurės turnyre ir du kartus (0:6 išvykoje ir 0:2 namuose) pralaimėjo Eindhoveno „PSV“ komandai iš Nyderlandų.


1992 m. - Lietuvos rinktinė

Lietuvos rinktinė (1992 metai).


1994 metai

Pirmąjį Lietuvos moterų čempionatą laimėjo Kauno „Olimpijos-Centro“ futbolininkės.

1995 metai

Metų pabaigoje LFF prezidentu antrajai kadencijai perrinktas V.Dirmeikis, sekretoriumi – P.Mieželis.

Lietuvos rinktinei treneriu tapo B.Zelkevičius.

Vilniuje Europos čempionato atrankos rungtynėse su Kroatija pasiektos garbingos lygiosios 0:0. Gerbėjų labai nenuliūdino ir sostinėje patirtas minimalus pralaimėjimas pasaulio čempionams italams 0:1.

FIFA reitinge spalio ir gruodžio mėnesiais Lietuva buvo pakilusi net iki 43-ios vietos pasaulyje.


Mažeikių Romar komanda - trumpai blykstėlėjusi ir išnykusi

Trumpai blykstelėjusi ir neužilgo išnykusi Mažeikių „Romar“ komanda.


1996 metai

Surengtas pirmasis (kelių etapų) šalies salės futbolo čempionatas.


1997 metai

Lietuvos nacionalinė rinktinė pasaulio čempionato atrankos turnyro priešpaskutinėse rungtynėse namuose apmaudžiai rezultatu 1:2 nusileido Airijai. Šis pralaimėjimas lėmė, jog antrąją vietą grupėje užėmė airiai, lietuvius aplenkę vos vienu tašku.


1998 metai

Lietuvos aštuoniolikmečių (U-18) rinktinė įveikė du atrankos etapus ir pateko į finalines Europos čempionato varžybas, kur turėjo pripažinti Vokietijos, Ispanijos ir Portugalijos futbolininkų pranašumą.


1998 m. Lietuvos jaunių rinktinė (U-18) pirmą kartą žaidė finaliniame Europos pirmenybių turnyre Kipre.

Lietuvos jaunių (U-18) rinktinė finaliniame Europos pirmenybių turnyre Kipre (1998 metai).


1999 metai

Lietuvos rinktinė Buenos Airėse sužaidė lygiosiomis 0:0 su Argentina.

Pirmą kartą Europos mėgėjų taurės (ang. „Regions cup“) varžybose dalyvavo mūsų šalies komanda – Šilutės „Laisvė“.  Tarptautiniu lygiu debiutavo ir šalies salės futbolo rinktinė.

Lietuvos futbolo čempionate nuspręsta sumažinti komandų skaičių ir remtis varžybų vykdymo sistema  „pavasaris-ruduo“, sezoną sužaidžiant per kalendorinius metus. Pirmose tokio tipo pirmenybėse čempionu tapo Kauno „Žalgiris“ (vėliau FBK „Kaunas“). Taip prasidėjo beveik dešimtmetį trukęs kauniečių dominavimas – FBK „Kaunas“ iškovojo dar penkis čempionų titulus iš eilės.


2000 metai

Lietuvos čempionatas pradėtas vykdyti keturių ratų sistema, kuri veikė dešimtmetį.

Visus įvykius nustelbė intrigos ne futbolo vejose, o dėl valdžios.  Dar prieš futbolo sezoną opozicija ir kai kurie klubai reikalavo LFF prezidento V.Dirmeikio atsistatydinimo. Jis tai padarė, bet dar kurį laiką pasiliko generalinio sekretoriaus poste. V.Dirmeikis atsistatydino balandžio 1 dieną, o prezidento pareigas laikinai perėmė V.Zimnickas. Spalio mėnesį įvyko ataskaitos ir rinkimų konferencija, kurioje naujuoju federacijos prezidentu išrinktas kaunietis L.Varanavičius.

Gruodžio mėnesį sušauktas futbolo forumas, siekiant nubrėžti ateities gaires.