rss tweeter youtube facebook 2020-07-06, pirmadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

1981 – 1990 metai >>

Futbolas – populiariausias pasaulyje komandinis sporto žaidimas, Lietuvoje pradėtas žaisti XX amžiaus pradžioje. Istoriniai šaltiniai byloja, jog pirmosios rungtynės buvo sužaistos dar 1911-1912 metais, tačiau šalies futbolo istorija dažniausiai skaičiuojama nuo 1922 metų, kai buvo įkurta pirmoji šalies sporto organizacija – Lietuvos sporto lyga – ir įvyko pirmasis Lietuvos futbolo čempionatas.

Remdamiesi www.lff.lt, pateikiame svarbiausias Lietuvos futbolo datas ir įvykius, suskirstytus į atskirus laikotarpius.1981 metai

SSRS pirmosios lygos čempionate Vilniaus „Žalgiris“ liko šeštas, o jo dubleriai – treti.


1982 metai

Žalgiriečiai laimėjo TSRS pirmosios lygos čempionatą ir iškopė į aukščiausiąją lygą.

Vilniečiui Romualdui Juškai suteikta tarptautinio teisėjo kategorija.


Vilniaus Žalgiris - 1982 m. SSRS I lygos nugalėtojas

Vilniaus „Žalgiris“ – TSRS I lygos nugalėtojas (1982 metai).


1983 metai

Lietuvoje jau buvo 43 tūkstančiai futbolininkų.

R.Juška pripažintas geriausiu TSRS teisėju.

Nustebino puikus sostinės „Žalgirio“ debiutas TSRS aukščiausiosios lygos pirmenybėse. Po pirmojo rato vilniečiai buvo pirmojoje vietoje, o čempionatą baigė penkti.


1984 metai

TSRS čempionate „Žalgiris“ žaidė prasčiau nei prieš metus ir liko devintas. Tuo tarpu dublerių komanda užėmė penkioliktąją vietą.

Lietuvos studentų rinktinė, sudaryta daugiausia iš žalgiriečių, laimėjo TSRS studentų žaidynes.


1985 metai

Vilniaus „Žalgiris“ TSRS pirmenybėse užėmė septintąją vietą, o Klaipėdos „Atlantas“ tapo antrosios lygos zonos nugalėtoju ir, laimėjęs pereinamąjį turnyrą, iškopė į I lygą.

V.Baltušnikas, atstovaudamas TSRS rinktinei, tapo Europos jaunių (iki 16 metų) čempionu.


1986 metai

Sostinės „Žalgiris“ TSRS čempionate užėmė aštuntąją vietą.

Nesėkmingai pirmojoje lygoje žaidė Klaipėdos „Atlantas“, užėmęs priešpaskutinę 23-iąją vietą.

TSRS olimpinėje rinktinėje po keletą rungtynių sužaidė žalgiriečiai V.Sukristovas ir A.Janonis. Įvairiuose jaunių ir jaunimo turnyruose rungtyniavo A.Kalinauskas, V.Baltušnikas, G.Staučė ir R.Kapustas.


1987 metai

Sezonas Vilniaus „Žalgiriui“ susiklostė labai sėkmingai. Tiek pagrindinė, tiek dublerių komandos užėmė trečiąsias vietas TSRS pirmenybėse ir įgijo teisę žaisti UEFA taurės turnyre.

Liepos mėnesį Zagrebe (Kroatija) sostinės futbolininkai atstovavo TSRS XIV pasaulio studentų žaidynėse. Finale žalgiriečiai rezultatu 5:0 įveikė Pietų Korėjos komandą ir tapo turnyro nugalėtojais.


Universiados - 87 čempionų sutiktuvės Vilniaus Žalgirio stadione.

Universiados čempionų sutiktuvės Vilniaus „Žalgirio“ stadione (1987 metai).


1988 metai

Lietuvos klubas pirmą kartą žaidė Europos taurių varžybose. UEFA taurės turnyre Vilniaus „Žalgiris“ susitiko su Vienos „Austria“. Rugsėjo 7 dieną Vilniuje sostinės futbolininkai svečius nugalėjo rezultatu 2:0, tačiau atsakomosiose rungtynėse patyrė nesėkmę – pralaimėta 2:5. TSRS čempionate „Žalgiris“ vėl užėmė aukštą penktąją vietą ir įgijo teisę varžytis dėl UEFA taurės.

Žalgiriečiai A.Janonis ir A.Narbekovas, atstovaudami TSRS rinktinei, tapo olimpiniais čempionais, o V.Sukristovas, būdamas TSRS rinktinės sudėtyje Europos pirmenybėse, buvo apdovanotas sidabro medaliu.

Europos jaunių (iki 18 metų) čempionu, vilkėdamas TSRS rinktinės marškinėlius, tapo vartininkas G.Staučė.


1989 metai

UEFA taurės turnyre Vilniaus „Žalgiris“ pirmajame etape nugalėjo ICA „Goteborg“ klubą iš Švedijos (2:0 Vilniuje ir 0:1 Goteborge). Antrame etape žalgiriečiai nepasipriešino Belgrado „Crvena zvezda“ komandai (1:4 Belgrade ir 0:1 Vilniuje).

TSRS lygoje „Žalgirio“ futbolininkai užėmė ketvirtąją vietą. Tai garantavo kelialapį į kitų metų UEFA taurės varžybas, bet juo trečią kartą vilniečiai jau nebepasinaudojo dėl politinės situacijos Lietuvoje.

TSRS antrosios lygos penktojoje zonoje vienu metu rungtyniavo dvi mūsų respublikos komandos – Klaipėdos „Atlantas“ (užėmė 8-ąją vietą) ir Kauno ASMM „Inkaras“ (paskutinė 22-oji vieta).

 

1989 m. Milžiniškas Belgrado Crvena zvezda stadionas buvo pilnutėlis, kai UEFA taurės rungtynes čia žaidė vietos ir Vilniaus Žalgirio komandos.

UEFA taurės rungtynės Belgrade tarp „Crvena zvezda“ ir „Žalgirio“ (1989 metai).


1990 metai

Lietuvos komandos pasitraukė iš TSRS pirmenybių. Nemažai šalies futbolininkų išvyko rungtyniauti į užsienį.

Vilniaus „Žalgiris“ laimėjo Baltijos čempionatą, o pirmuoju atsikūrusios Lietuvos čempionu tapo Klaipėdos „Sirijus“. Klaipėdiečiai laimėjo ir šalies taurės turnyrą.


1990 m. Lietuvos čempionas ir taurės laimėtojas - Klaipėdos Sirijus

Lietuvos čempionas ir taurės laimėtojas – Klaipėdos „Sirijus“ (1990 metai).