rss tweeter youtube facebook 2020-07-06, pirmadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

1961 – 1970 metai >>

Futbolas – populiariausias pasaulyje komandinis sporto žaidimas, Lietuvoje pradėtas žaisti XX amžiaus pradžioje. Istoriniai šaltiniai byloja, jog pirmosios rungtynės buvo sužaistos dar 1911-1912 metais, tačiau šalies futbolo istorija dažniausiai skaičiuojama nuo 1922 metų, kai buvo įkurta pirmoji šalies sporto organizacija – Lietuvos sporto lyga – ir įvyko pirmasis Lietuvos futbolo čempionatas.

Remdamiesi www.lff.lt, pateikiame svarbiausias Lietuvos futbolo datas ir įvykius, suskirstytus į atskirus laikotarpius.1961 metai

1961, 1962 ir 1963 metais Lietuvos čempionate dalyvavo net 24 komandos, suskirstytos į 2 pogrupius.


1962 metai

Sostinės meistrų komanda, pasivadinusi „Žalgiriu“, TSRS pirmenybėse užėmė paskutinę 22-ąją vietą ir iškrito į žemesnę grupę.


1963 metai

Lietuvos futbolo federacijos susirinkime išrinkta vadovybė – organizacijos pirmininku tapo A.Vaisa, pavaduotoju J.Uloza.

Lietuvos čempione tapusi Panevėžio „Statyba“ (I rate vadinosi „Maistu“) grupės varžybose laimėjo 17 rungtynių ir pasiekė 5 lygiąsias, o finaliniame etape iškovojo visas 4 pergales. Lietuvos taurę nelauktai laimėjo šalies čempionate nežaidusi kariškių komanda Vilniaus „Saliutas“.


  1963 m. Panevėžio Statyba - KPI (šviesi apranga)

Panevėžio „Statyba“ – „KPI“ (šviesi apranga) (1963 metai).


1964 metai

Lietuvos čempionato sistema vėl pasikeitė. „A“ klasėje pajėgiausiųjų grupėje rungtyniavo 16 komandų. Pirmenybių įskaita buvo kompleksinė – prie suaugusiųjų pelnytų taškų buvo sumuojami jaunių ir jaunučių komandų taškai. Iš 16 komandų buvo sudarytas antrasis ešelonas.

Klaipėdoje vos per tris mėnesius rekonstruotas „Žalgirio“ stadionas, kuriame buvo įrengtas apšvietimas, o tribūnos talpino nebe 2,5 tūkstančio, bet 10 tūkstančių žiūrovų.


1965 metai

Šalies čempionas Kauno „Inkaras“ 5 kartą laimėjo „Tiesos“ taurę ir ją pasiliko visam laikui. Taurės turnyre iš viso dalyvavo net 612 komandų.


1966 metai

LFF susirinkime konstatuota, kad šalyje jau yra 37 tūkstančiai futbolininkų, 1,7 tūkstančio teisėjų ir 213 aikščių.

Vilniaus „Žalgirio“ meistrai laimėjo TSRS pirmenybių „A“ klasės antros grupės I pogrupio varžybas, bet finaliniame trijų komandų turnyre užėmė antrąją vietą ir į aukščiausiąją lygą nepateko.


  1966 m. Vilniaus Žalgiris - II lygos vicečempionas

Vilniaus „Žalgiris“ – II lygos vicečempionas (1966 metai).


1967 metai

Pirmą kartą abėcėlės tvarka buvo paskelbtas geriausių Lietuvos teisėjų dešimtukas.


1968 metai

Šalies čempione tapusi Panevėžio „Statyba“ kaip ir 1963 metais nepralaimėjo nė vienerių rungtynių: 22 pergalės ir 8 lygiosios. Pernykštis čempionas Vilniaus „Saliutas“ net nepajėgė atvykti į kai kurias rungtynes.


1969 metai

Siekiant išaiškinti „Tiesos“ taurės nugalėtoją, pirmą kartą buvo žaidžiamos dvejos rungtynes. Pirmosiose Kauno „Inkaras“ namuose įveikė Ukmergės „Vienybę“ rezultatu 2:0, o atsakomąjį  mačą svečiuose sužaidė lygiosiomis 1:1.


1970 metai

Pirmą kartą Lietuvos čempionatų istorijoje pirmąsias dvi vietas užėmė studentų komandos. Pirmenybių nugalėtojais tapo Kauno „Atleto“ futbolininkai, o „Politechnikos“ komanda užėmė antrąją vietą.

Metų pabaigoje Vilniaus Statybininkų sporto rūmuose buvo sužaistos pirmosios moterų mažojo futbolo rungtynės, kuriose Vilniaus „Elektronas“ rezultatu 4:1 nugalėjo Kauno „Atletą“.


   1970 m. Lietuvos čempionas - Kauno Atletas

Lietuvos čempionas – Kauno „Atletas“ (1970 metai).