rss tweeter youtube facebook 2020-07-06, pirmadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

1951 – 1960 metai >>

Futbolas – populiariausias pasaulyje komandinis sporto žaidimas, Lietuvoje pradėtas žaisti XX amžiaus pradžioje. Istoriniai šaltiniai byloja, jog pirmosios rungtynės buvo sužaistos dar 1911-1912 metais, tačiau šalies futbolo istorija dažniausiai skaičiuojama nuo 1922 metų, kai buvo įkurta pirmoji šalies sporto organizacija – Lietuvos sporto lyga – ir įvyko pirmasis Lietuvos futbolo čempionatas.

Remdamiesi www.lff.lt, pateikiame svarbiausias Lietuvos futbolo datas ir įvykius, suskirstytus į atskirus laikotarpius.1951 metai

Šalies pirmenybėse dalyvavo 12 komandų. Čempionate vėl pajėgiausi buvo Kauno „Inkaro“ futbolininkai.

Vilniaus „Spartakas“ TSRS pirmenybių „B“ klasėje užėmė antrąją vietą ir pirmą sykį iškopė į TSRS „A“ klasę.


  1951 m. Kauno Inkaras - Lietuvos čempionas ir Tiesos taurės laimėtojas

Kauno „Inkaras“ – Lietuvos čempionas ir „Tiesos“ taurės laimėtojas (1951 metai).


1953 metai

Sporto mokyklose įvesti futbolo skyriai, o Vilniuje atidaryta „Spartako“ vaikų futbolo mokykla. Pirmą kartą paskelbtas geriausių Lietuvos futbolininkų sąrašas (iš viso 33 žaidėjai), kuriame daugiausia buvo čempiono „Inkaro“ atstovų – net 8.

„Spartako“ meistrų komanda TSRS čempionate užėmė paskutinę vienuoliktąją vietą.

Lietuvos čempionatas vyko nusistovėjusia tvarka tarp 12 komandų. Tiesa, iš pirmenybių po kelerių rungtynių pasitraukė Vilniaus „Dinamo“ ekipa. Buvo rašoma, kad komandos čempionatui pasirengė gerai, tačiau vėl ryškiai išsiskyrė Kauno „Inkaras“, aplenkęs „Limą“ 10 taškų, o „Elnią“ – net 12 taškų persvara. Kita vertus, čempionams pasitaikė ir sunkių rungtynių. Šiaulių „Elnias“ vieną tarpusavio dvikovą laimėjo net 6:1.

„Tiesos“ taurės varžybose dalyvavo 327 komandos. Taurę į viršų darsyk kėlė „Inkaro“ futbolininkai.


1956 m. Lietuva - Kinija

Lietuva – Kinija (1956 metai).


1956 metai

Vilniaus „Spartako“ meistrai TSRS pirmenybių „B“ klasės pirmosios zonos varžybose užėmė tik devintąją vietą.

Vilniuje viešėjusi Kinijos rinktinė draugiškose rungtynėse rezultatu 1:0 įveikė mūsų vienuolikę.

Dvejas tarptautines rungtynes žaidė ir Vilniaus „Spartako“ meistrai. Iš pradžių jie rezultatu 2:1 nugalėjo Švedijos antrojo diviziono komandą Stokholmo „Stiure“, o vėliau sužaidė lygiosiomis 0:0 su Valkeakoskio „Haka“ iš Suomijos.


Vilniaus Spartako komanda, laimėjusi kelialapį į TSRS A klasę

Vilniaus „Spartako“ komanda, iškopusi į TSRS pirmenybių „A“ klasę.


1957 metai

Vilniaus „Spartakas“ TSRS čempionato „B“ klasės antrojoje zonoje užėmė vienuoliktąją vietą. Pavasarį atidarytas Vilniaus telecentras – netrukus prasidėjo ir futbolo varžybų transliacijos iš Vilniaus „Žalgirio“ stadiono.

Vilniuje vyko Pabaltijo ir Baltarusijos spartakiada. Kaip ir prieš trejus metus, Lietuvos klubų rinktinė (be meistrų) užėmė antrąją vietą. Lietuviai sužaidė lygiosiomis 0:0 su Latvija ir 1:1 su Baltarusija bei rezultatu 4:0 nugalėjo Estiją. Turnyro nugalėtoja tapo Latvijos vienuolikė.


1958 metai

Vilniaus „Spartakas“ pasiekė TSRS klubinių komandų turnyro pusfinalį, kur rezultatu 0:1 pralaimėjo Maskvos „Dinamo“ 19-osios tarybos ekipai.

Pabaltijo „Radijo“ taurės varžybose, kuriose žaidė Baltijos šalių čempionai, Šiaulių „Elnias“ užėmė trečiąją vietą. Lietuviai pralaimėjo abi tarpusavio dvikovas Latvijos čempionams ir pasidalijo po pergalę su Estijos futbolininkais.

„Spartako“ komandos vidurio gynėjas Algirdas Kulikauskas atstovavo TSRS II rinktinei Maskvoje prieš Čekoslovakijos (1:1) ir Budapešte prieš Vengrijos (2:2) antrąsias komandas.


1959 metai

Svarbiausiu metų įvykiu tapo Lietuvos futbolo federacijos įkūrimas gegužės 15 dieną. Organizacijos pirmininku išrinktas Jonas Uloza, atsakinguoju sekretoriumi tapo Stanislovas Paberžis. Iki to laiko pokario metų futbolo reikalus tvarkė Respublikinio Sporto komiteto futbolo sekcija.

A. Kulikauskas Maskvoje žaidė dvejas kontrolines rungtynes TSRS pirmojoje ir olimpinėje rinktinėse.


1960 metai

Didžiausią futbolo mėgėjų dėmesį kėlė Vilniaus „Spartako“ meistrų komandos žaidimas TSRS „A“ klasės pirmenybėse. Deja, sostinės futbolininkai tarp 22 komandų buvo tik dvidešimti. Ne ką geriau TSRS „B“ klasės čempionate pasirodė debiutantė Kauno „Banga“.