rss tweeter youtube facebook 2020-07-06, pirmadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

1945 – 1950 metai >>

Futbolas – populiariausias pasaulyje komandinis sporto žaidimas, Lietuvoje pradėtas žaisti XX amžiaus pradžioje. Istoriniai šaltiniai byloja, jog pirmosios rungtynės buvo sužaistos dar 1911-1912 metais, tačiau šalies futbolo istorija dažniausiai skaičiuojama nuo 1922 metų, kai buvo įkurta pirmoji šalies sporto organizacija – Lietuvos sporto lyga – ir įvyko pirmasis Lietuvos futbolo čempionatas.

Remdamiesi www.lff.lt, pateikiame svarbiausias Lietuvos futbolo datas ir įvykius, suskirstytus į atskirus laikotarpius.1945 metai

Lietuvos pirmenybės buvo surengtos rudenį. Finaliniame etape dalyvavo visų didžiausių šalies miestų, taip pat Suvalkijos, Telšių ir Tauragės čempionai.


1946 metai

Lietuvos futbolininkai debiutavo TSRS pirmenybėse. Pačios žemiausios pakopos – III grupės, IV zonos – turnyre rungtyniavusi Respublikos rinktinė (vienintelė rinktinė tarp klubinių komandų) galutinėje įskaitoje  užėmė ketvirtąją vietą.


1947 metai

Lietuvos čempionate dalyvavo jau 10 komandų.

SSRS II grupės čempionate debiutavo Vilniaus „Dinamo“ meistrų komanda. Ji centrinėje zonoje užėmė aštuntąją vietą iš 15 komandų.

Kauno jauniai (Pirmosios gimnazijos vardu) į Lietuvą parvežė TSRS jaunių taurę. Tačiau šį laimėjimą pasiekti pavyko, suklastojus kai kurių futbolininkų dokumentus.

Pradėtos vykdyti Lietuvos „Tiesos“ taurės varžybos. Pirmaisiais taurės laimėtojais tapo Kauno „Lokomotyvo“ futbolininkai.


 1947 m. Lietuvos rinktinė prieš Pabaltijo turnyro rungtynes su Estija

Lietuvos rinktinė prieš Pabaltijo turnyro rungtynes su Estija (1947 metai).


1948 metai

Rygoje Lietuvos rinktinė laimėjo pirmąjį kartą po karo surengtą Pabaltijo čempionatą.

TSRS jaunių pirmenybėse Saratove Lietuvos komanda liko antra, finale rezultatu 0:3 pralaimėjusi Maskvos rinktinei.

Vilniuje vokiečių belaisviai pradėjo „Centrinio“ (dabar „Žalgirio“) ir „Jaunimo“ stadionų statybas.

Vilniaus „Dinamo“ futbolo meistrų komanda buvo įtraukta į TSRS „A“ klasės varžybas, bet jau po 2 turų buvo iš jų pašalinta. Vėliau komanda buvo pervadinta „Spartako“ vardu ir vėl rungtyniavo II grupėje.

Respublikinis Kūno kultūros ir sporto komitetas 10 tūkstančių egzempliorių tiražu išleido 52 puslapių apimties „Futbolo žaidimo taisykles“. Spaudoje atsirado daug džiugių pranešimų, kad net kaimo vietovėse susikūrė nemažai naujų komandų ir kad buvo įrengta beveik 100 futbolo aikščių.

Vilniuje vykusį Pabaltijo šalių turnyrą laimėjo Lietuvos rinktinė, iš pradžių rezultatu 1:0 įveikusi Latviją, o po to – 2:1 Estiją.


1948 m. Kauno rinktinė

Kauno rinktinė (1948 metai).


1950 metai

Lietuvos pirmenybėse eilinį kartą pakeista jų rengimo tvarka. Iš pradžių dviejuose pogrupiuose vieno rato sistema rungtyniavo po 8 komandas. Po to 8 geriausios komandos iš abiejų pogrupių atskirai išsiaiškino vietas nuo pirmos iki aštuntos. Aiškiai pranašesnės už kitas komandas buvo Kauno „Inkaro“ ir Šiaulių „Elnias“ ekipos. Jos trečioje vietoje likusią Klaipėdos „Audrą“ atitinkamai aplenkė 12 ir 10 taškų.

Vilniaus „Spartako“ meistrų komanda TSRS „B“ klasės pirmenybėse užėmė trečiąją vietą. TSRS jaunių pirmenybėse trečiąją vietą užėmė Lietuvos komanda.


1949 m. Lietuvos taurės laimėtojas - Kauno Inkaras

Lietuvos taurės laimėtojas – Kauno „Inkaras“ (1949 metai).