rss tweeter youtube facebook 2020-07-06, pirmadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

1931 – 1939 metai >>

Futbolas – populiariausias pasaulyje komandinis sporto žaidimas, Lietuvoje pradėtas žaisti XX amžiaus pradžioje. Istoriniai šaltiniai byloja, jog pirmosios rungtynės buvo sužaistos dar 1911-1912 metais, tačiau šalies futbolo istorija dažniausiai skaičiuojama nuo 1922 metų, kai buvo įkurta pirmoji šalies sporto organizacija – Lietuvos sporto lyga – ir įvyko pirmasis Lietuvos futbolo čempionatas.

Remdamiesi www.lff.lt, pateikiame svarbiausias Lietuvos futbolo datas ir įvykius, suskirstytus į atskirus laikotarpius.1931 metai

Šalies pirmenybės vyko vieno rato sistema. Jose iš viso varžėsi 7 komandos. Tik liepos 18 dieną prasidėjusį čempionatą ketvirtą kartą iš eilės laimėjo Klaipėdos „KSS“.

Klaipėdos KSS - 1928-1931 Lietuvos futbolo čempionai

Klaipėdos „KSS“ – Lietuvos futbolo čempionai 1928-1931 metais.


1932 metai

Lietuvos čempionatą pradėjo 8 komandos. Prie pernykščių pirmenybių dalyvių prisijungė Šiaulių „Makabi“ komanda. Visgi, nepraėjus nei mėnesiui, čempionatas buvo sustabdytas. FIFA pasiekė dvi bylos dėl skolų Austrijos „Nicholson“ klubui ir Rumunijos futbolo sąjungai.

Lietuvos nacionalinė rinktinė sužaidė net 8 tarpvalstybinius susitikimus, tarp kurių 4 dvikovos su Latvija (viena pergalė ir trys pralaimėjimai) ir 2 susitikimai su Estija (pergalės rezultatais 1:0 ir 2:1).

Lietuvos čempionatą po ketverių metų pertraukos laimėjo Kauno „LFLS“.


1933 metai

Šalies pirmenybėse varžėsi 7 komandos, o čempionatas pirmą kartą vyko dviejų ratų sistema.

Lietuvos rinktinė pirmą sykį dalyvavo pasaulio čempionato atrankos varžybose ir pralaimėjo Švedijai 0:2.

Pabaltijo šalių turnyras įvyko Kaune. Lietuva sužaidė lygiomis (1:1) su Estija ir 2:2 su Latvija. Latvija 1:0 nugalėjo Estiją. Kitais metais Pabaltijo turnyras neįvyko.

Šalies čempionu tapo Kauno „MSK“.


1935 metai

Vėl sugrįžta prie apygardinės pirmenybių vykdymo tvarkos. Finale Kauno „Kovas“ rezultatu 3:2 įveikė Klaipėdos „KSS“ ir tapo čempionu.

Pabaltijo turnyre triumfavo Lietuvos rinktinė, rezultatu 2:1 nugalėjusi Estiją ir sužaidusi lygiosiomis 2:2 su Latvija.


1935 05 30 Č.Šopys (viduryje) veržiasi prie Latvijos rinktinės vartų

Č.Šopys (viduryje) veržiasi prie Latvijos rinktinės vartų (1935-05-30).


1936 metai

Lietuvos čempionate rungėsi 8 pajėgiausios komandos vieno rato sistema. Pirmenybės baigėsi liepos 5 dieną, nes buvo pereita prie varžybų vykdymo tvarkos „ruduo-pavasaris“. Kauno „Kovas“ vėl tapo čempionu.

Lietuvos rinktinė Pabaltijo turnyre vienodu rezultatu 1:2 pralaimėjo Latvijai ir Estijai.


1937 metai

Lietuvoje iš viso buvo jau apie 15 tūkstančių futbolininkų.

Šalies rinktinė, jau keleri metai treniruojama užsieniečių, gana dažnai atrodė blankiai.

Nacionalinė komanda po 2 sykius pralaimėjo Latvijai, Estijai ir Rumunijai.

Lietuvos rinktinė antrą kartą dalyvavo Pasaulio čempionato atrankos varžybose. Rygoje rezultatu 2:4 pralaimėta Latvijai. Atsakomosios rungtynės Kaune sužaistos per Pabaltijo turnyrą. Tada patirtas dar skaudesnis pralaimėjimas rezultatu 1:5.


1938 metai

Į Škotijos Glazgo „Celtic“ klubą 3 mėnesių stažuotei buvo išvykę treneriai Č.Šopys (Kauno „MSK“) ir L.Chomičius (Klaipėdos „KSS“).

Lietuvoje vyko Tautinė olimpiada. Futbolo varžybose dalyvavo 16 komandų. Lietuvos rinktinė sužaidė 7 susitikimus. Verta pažymėti, kad Kaune ir Klaipėdoje viešėjo garsus Nyderlandų klubas „Ajax“. Kauniečiai su pajėgiais varžovais sužaidė lygiomis 2:2, o Klaipėdos rinktinė net sugebėjo nugalėti rezultatu 4:1.

Pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje Kauno Valstybiniame stadione jėgas išbandė Lietuvos ir Latvijos jaunių rinktinės. Mūsiškiai patyrė pralaimėjimą rezultatu 1:2. Nuo tada pradėta galvoti ir apie atskiras 14-16 ir 16-19 metų amžiaus vaikinų rinktines.


1939 metai

Lietuvos čempionų vardą pirmą sykį iškovojo Kauno „LGSF“ komanda.

Šalies rinktinės treneriu buvo paskirtas V.Hanas iš okupuotos Austrijos.

Pagerėjus santykiams su Lenkija, Kauno rinktinė gegužės 14 dieną viešėjo Varšuvoje, kur rezultatu 2:5 pralaimėjo šio miesto rinktinei.

Vėliau į Lenkiją išvyko ir Kauno „LGSF“ klubas, iš viso tenai sužaidęs net šešerias rungtynes. Pažymėtinos lygiosios 2:2 su Varšuvos „Polonija“ ir 2 pergalės vienodu rezultatu 5:2 prieš Vilniaus „Smigly“, kuri tuo metu rungtyniavo Lenkijos pirmenybėse.

Klaipėda atiteko Vokietijos žinion, todėl „KSS“ komanda persikėlė į Plungę.


Kauno LGSF futbolininkai

Kauno „LGSF“ futbolininkai.