rss tweeter youtube facebook 2020-07-02, ketvirtadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Gargždams pridergusių futbolo investuotojų išprašyti nepavyksta

2014-12-18, 20:43
Jolanta Venskutė, gargzdai.lt
banga
"Bangos" futbolininkai

Gargždų futbolo klubas „Banga“ – ant bankroto ribos. Pagaliau viešai pripažįstama, kad įsileisti į futbolo valdymą strateginius investuotojus iš Rusijos buvo klaida. Praėjus metams nuo maskviečių Dmitrijaus Ševčenko ir Dmitrijaus Baidos priėmimo į klubą, „Banga“ nusirito į visišką dugną: įsivėlė į lažybų skandalą, iš komandos ėmė trauktis žaidėjai, gargždiškiai per plauką neišmesti iš Lietuvos futbolo federacijos A lygos, rašo gargzdai.lt.

„Bangos“ vardas sumaišytas su žemėmis. Sunaikinta viskas, kas buvo sukurta per septynerius metus“, – pirmadienį pripažino investuotojus į Gargždus atvedę klubo atstovai. Norima nutraukti sutartį su verslininkais iš Rusijos ir „Bangą“ gaivinti su vietos rėmėjų parama.

Skola – 380 tūkstančių litų

Priminsime, kad investuotojai iš Rusijos į Gargždų futbolą įsiliejo sausį. Skolų turėjusiai „Bangai“ šiaudą ištiesė D.Baida ir D.Ševčenko. Jie iš pradžių žodžiu, o vėliau ir raštu įsipareigojo finansiškai remti klubą. Už tai su jais pasirašyta sutartis, vyrai tapo klubą valdančios asociacijos „Gargždų bangos draugai“ pagrindiniais – 90 dalių valdančiais – vadovais.

Deja, šiandien nėra žinoma, kiek pinigų klubo veiklai pervedė šie du žmonės. Panašu, kad didžiausias „fundatorius“ buvo asociacijoje vos 10 dalių valdantis fondas „Gargždų rėmėjas“, kuris jungia futbolą palaikančius vietos verslininkus. Fondo vadovas Nerijus Galvanauskas tikino, kad lietuviai verslininkai klubui išlaikyti skyrė 253 tūkstančius litų. Įtariama, kad daug žadėję rusų investuotojai galėjo imituoti pinigų skyrimą: vieną dieną į sąskaitą įnešdavo pinigus, kitą išimdavo…

Dėl neaiškaus finansavimo klubą visus metus varžė skolos. Dėl kreditorių pateiktų ieškinių asociacijai „Gargždų bangos draugai“ inicijuojama bankroto byla. Ar ji bus pradėta, paaiškės kitą pirmadienį. Skelbiama, kad klubo skola – ne mažiau kaip 380 tūkstančių litų. Ir nors šiuo metu klubo sąskaitoje yra 330 tūkstančių litų, jie areštuoti. 147 tūkstančius už nesumokėtus atlyginimus dar bando prisiteisti buvę „Bangos“ žaidėjai.

Nebebuvo, kam žaisti

Labiau už skolas „Bangai“ pakenkė skandalai. Dar vasaros pradžioje pasklido žinia apie surežisuotas komandos varžybas su „Atlantu“. Įtarimai pasitvirtino, o vėliau „Bangos“ atžvilgiu pradėta dar keletas tyrimų dėl galimo varžybų režisavimo.

Tik tada garsiai prabilta apie tai, kas futbolo pasaulyje nėra naujiena – investuotojai į Gargždus greičiausiai atėjo siekdami užsidirbti per lažybas Rytų rinkoje. Esą į „Bangos“ komandą atvežti ukrainiečiai žaidėjai iš anksto gaudavo nurodymus, kaip turi baigtis varžybos.

Dėl nuolatinio pinigų trūkumo ir „Bangai“ mesto šešėlio iš darbo asociacijoje vienas po kito pasitraukė vietiniai vadovai, norą palikti komandą pareiškė žaidėjai. Pirmą kartą „Bangos“ istorijoje žaidėjai dėl to kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją. Ši jau yra patenkinusi bent 8 žaidėjų prašymus. Neturėdama reikiamo žaidėjų skaičiaus, „Banga“ nenuvyko į dvejas lygos rungtynes ir dėl to Lietuvos futbolo federacijai turės sumokėti baudas.

Lankosi „diplomatai“

Pirmadienį VšĮ „Gargždų futbolas“ inicijavo susitikimą su futbolo bendruomene. Norėta paaiškinti situaciją ir aptarti, kaip gelbėti „Bangą“.

Atskleista nemažai skandalingų detalių. „Banga“ per plauką neapsijuokė UEFA organizuotose Europos taurės atrankos varžybose. Su Slaigo „Rovers“ komanda Airijoje turėję žaisti mūsų futbolininkai neturėjo už ką nuskristi. Savo bilietus kone paskutinę dieną trims papildomiems žaidėjams atidavė klubo rėmėjai, patys ketinę vykti jų palaikyti. Šį rudenį „Banga“ turėjo rungtyniauti Latvijoje, tačiau nuo komandos fanų ši informacija esą buvo slepiama. „Mums buvo pasakyta, kad varžybos vyks Rygoje, bet patys žaidėjai pranešė, kad viskas vyksta Ukmergėje, o lietuviai futbolininkai nuo suolo nuvaryti, aikštėje už „Bangą“ žaidžia vien rusakalbiai. Ant to paties suolo esą sėdi ir investuotojai D.Baida ir D.Ševčenko“, – atvirai pasakojo N.Galvanauskas.

Į viešumą iškilo ir skandalinga detalė iš lapkritį vykusių „Bangos“ varžybų su „Šiauliais“. Vartininkui Ignui Driomovui žaidimo eigą nurodinėti bandė už vartų atsistojęs asmuo su gobtuvu. Žaidėjas apsaugos darbuotojų paprašė vyrą nuvesti. Ar tai buvo provokacija, nežinoma, nes stadiono vaizdo kameros asmens nustatyti nepadėjo.

„Bangos“ senbuviai patvirtino, kad komandos trenerių bute Gargžduose jie buvo apklausinėjami naudojant melo detektorių. Koks buvo tokios apklausos tikslas, futbolininkai liko nesupratę, tačiau po to ir nusprendė išeiti iš komandos.

Dainius Šatkus patvirtino, kad jį jau dusyk lankė rusų „diplomatai“. Patys investuotojai Gargžduose nebesirodo.

Viltis – vietos verslas

Koks „Bangos“ klubo ateities scenarijus? Fondo „Gargždų rėmėjas“ vadovas N.Galvanauskas ir dalininkas D.Šatkus susitikime viešai sakė prisiimantys moralinę atsakomybę, kad patikėjo rusų investuotojų geranoriškumu. Todėl dabar jiedu prisiima pareigą situaciją išpainioti. Kol kas nėra žinoma, ar „Banga“ galės žaisti A lygoje ar bent I futbolo lygoje. Greičiausiai klubui LFF licencijos dėl skolų ir skandalų neišduos.

„Gargždų rėmėjas“ siekia su investuotojais nutraukti sutartį. Esą jie pažeidė esminius punktus: suteršė klubo vardą, neįvykdė finansinių įsipareigojimų, klubas greičiausiai iškris iš A lygos. Tačiau susirinkime dalyvavęs asociacijos prezidentas Vladlenas Grigorjevas mano kitaip. Jis yra investuotojų deleguotas asmuo, kuris ne tik vadovauja klubui, bet ir turi sprendžiamąjį balsą priimant sprendimus asociacijoje bei VšĮ „Gargždų futbolas“. Anot V.Grigorjevo, investuotojai iki gruodžio 31 dienos žada pervesti žadėtą pinigų sumą ir su kreditoriais bus galima atsiskaityti nekeliant bankroto bylos. Tačiau į mero V.Dačkausko klausimą, kokią viziją kitiems metams turi D.Baida ir D.Ševčenko, jų atstovas aiškiai neatsakė. V.Grigorjevas pripažino esantis tarpininkas tarp lietuvių ir rusų, kuriems ir apie pirmadienio susirinkimą turės raportuoti.

Jei gargždiškiams visgi pavyks nutraukti sutartį su investuotojais, o asociacijai bus iškelta bankroto byla, kitąmet „Bangą“ gaivinti teks su vietinių pagalba. N.Galvanauskas pripažino, kad nuo 2007 metų aktyviai verslininkų remtas klubas dabar sumaišytas su žemėmis, tad vargu ar pavyks atgal sukviesti buvusius žaidėjus bei juolab verslininkus.

Futbolo klubo „Banga“ klausimą netrukus posėdyje svarstys Klaipėdos rajono savivaldybės taryba, gruodžio 30 dieną šaukiamas ir dalininkų susirinkimas.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…