rss tweeter youtube facebook 2020-09-29, antradienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Futbolo legendos. Ronaldo – fenomenas visomis prasmėmis

2014-07-01, 15:09
Inesa DesAmours, fifa.com
A
Ronaldo 2002-aisiais

Po 24 metų pertraukos, 1994 metų FIFA Pasaulio futbolo čempionate, vykusiame JAV, finalinėse rungtynėse Brazilija po 11 metrų baudinių serijos nugalėjo Italiją ir tapo planetos čempione pirmą kartą po 1970 metų pirmenybių, kurios vyko Meksikoje.

Švenčiantys brazilai rankose nešė vėliavas, vieną iš jų dedikuodami prieš kelias savaites „Imola“ trasoje žuvusiam Formulė-1 lenktynininkui Ayrtonui Sennai. Aplink žaidėjus, iš rankų į rankas perduodančius trofėjų, telkėsi fotografai, ypač daug dėmesio skirdami Romario, kapitonui Dungai ir vartininkui Claudio Taffarelui.

Šventės įkarštyje buvo septyniolikmetis, kuris nors ir nedaug kartų išbėgo į aikštelę, kai Brazilija laimėjo ketvirtąją pasaulio čempionų karūną, tačiau kopė savo nuostabios karjeros laiptais ir, nepaisant varginančių traumų, tapo vienu geriausių planetos puolėjų, visiškai pateisindamas jam duotą „fenomeno“ slapyvardį.

Tas jaunuolis buvo vardu Luizas Nazario de Lima Ronaldo, kuris savo futbolininko karjerą, trukusią 17 metų, baigė 2011 metais. 1994-ųjų pergalė saulėtoje Pasadenoje ir visų laikų pasaulio čempionatų rezultatyvumo rekordas (Miroslavas Klose jį pakartojo 2014 metų pirmenybėse, – aut.) – tik du iš daugelio jo pasiekimų.

Pasaulinė sensacija

Skirtingai nuo Brazilijos legendos Pele laikų, Ronaldo žaidė tokiais metais, kai kiekvienas driblingas bei įspūdingas įvartis buvo įrašomas parodyti būsimoms kartoms. Vienas iš tų įspūdingų įrašų buvo solo pasirodymas, kai Ronaldo pelnė įvartį „Barcelona“ ekipai „Primera“ rungtynėse su „Santiago de Compostela“, vykusiame 1996 metų spalį. Perėmęs kamuolį ties vidurio linija jis apėjo kelis „Compostela“ gynėjus ir pelnė įvartį iš maždaug 12 metrų atstumo.

ronaldo compostela

Savo karjerą mėgėjiškai pradėjęs „Sao Cristovao“ klube, įsikūrusiame Rio de Žaneire, Ronaldo pirmąją profesionalią sutartį pasirašė su „Cruzeiro“ ekipa būdamas 16 metų. Po to prieš pat 1994 metų FIFA Pasaulio čempionatą, puolėjas persikėlė į Eindhoveno „PSV“. Žaibišką tarptautinę šlovę jis pelnė tuomet, kai prisijungė prie „Barcelona“ klubo, kuriame išlaikė puikų įvarčio per kiekvienas rungtynes vidurkį. Tai yra tokį pat, kokiu didžiavosi žaisdamas Nyderlanduose ir gimtojoje Brazilijoje.

Maždaug tuo metu, kai 1996 metais Ronaldo laimėjo savo pirmąjį FIFA geriausio pasaulio žaidėjo apdovanojimą, jam „prilipo“ „fenomeno“ slapyvardis, kuriuo jis buvo gerai žinomas per visą savo žaidėjo karjerą. Apkartus santykiams su „Barcelona“, Ronaldo prisijungė prie Milan „Inter“ komandos, kurioje ir toliau spindėjo laimėdamas antrąjį iš eilės FIFA geriausio pasaulio žaidėjo apdovanojimą bei UEFA Taurės turnyrą 1998 metais.

Atrodė, jog tais pačiais metais Prancūzijoje vykusio pasaulio čempionato scena buvo paruošta kaip tik 21-erių brazilui. Tačiau po 4 įvarčių, kuriuos Ronaldo įmušė pakeliui į pirmenybių finalą, puolėjas prieš lemiamą susitikimą patyrė konvulsijas, kurios svarbiausiame mače neleido parodyti tikrojo savo potencialo, o Zinedine‘o Zidane‘o vedina šeimininkų ekipa iškovojo užtikrintą pergalę.

Šis negalavimas buvo viena iš pirmųjų po to sekusių fizinių problemų, kurios laukė žaidėjo ateityje. Brazilas per kitus kelis metus patyrė dvi rimtas kelio traumas, antrąją iš kurių – per lemiamą Italijos taurės susitikimą su Romos „Lazio“. Pakirsto Ronaldo, apkabinusio savo koją, vaizdas po to, kai jis pargriuvo iš skausmo ant žemės, deja, buvo vienas iš daugelio per visą jo karjerą.

Grįžimo pėdsakas

Dėl patirtos operacijos negalėjęs žaisti 15 mėnesių, Ronaldo buvo kupinas ryžto atsigriebti už nesėkmę 1998-aisiais per kitas planetos pirmenybes, vykusias Japonijoje ir Pietų Korėjoje. 2002 metų turnyre Ronaldo suformavo sunkiai įveikiamą priekinę liniją kartu su Ronaldinho ir Rivaldo. Dar aštuoni įvarčiai pasaulio čempionate leido brazilams penktą kartą iškovoti nugalėtojų titulą. Už tokį stulbinantį asmeninį indėlį Ronaldo gavo laimėjo trečiąjį FIFA geriausio pasaulio žaidėjo apdovanojimą.

ronaldo wpy

Nors dėl patirtų traumų atrodė, jog puolėjas jau turėtų būti solidaus amžiaus, tačiau Ronaldo buvo vos 26 metai, kai jis pasirašė sutartį su Madrido „Real“ po puikaus pasirodymo Japonijoje ir Pietų Korėjoje. Kitus penkerius metus jis praleido žaisdamas „Bernabeu“ stadione šalia kitų „Galacticos“ narių, tokių kaip Z.Zidane‘as, Roberto Carlosas, Raulis ar Luisas Figo.

Per savo paskutinį pasirodymą FIFA pasaulio čempionate, vykusiame Vokietijoje 2006 metais, Ronaldo pagerino savo paties visų laikų turnyro rezultatyvumo rekordą prieš tai, kai „Zizou“ vedina Prancūzijos komanda dar kartą pakirto brazilų rinktinę, tik šįkart ketvirtfinalyje.

Po to sekė trumpas periodas su „Milan“ komanda, kurioje žaisdamas jis vėl patyrė rimtą kelio traumą ir buvo priverstas grįžti į Braziliją. Stebimas didžiųjų Europos klubų jis negailėjo jėgų, kad susigrąžintų prarastą formą, tačiau galiausiai visus nustebino, paskutinę minutę nusprendęs pasirašyti sutartį su San Paulo „Corinthians“ klubu. „Timao“ pravardžiuojamoje komandoje jis buvo sutiktas išskėstomis rankomis ir toliau darė tai, ką sugebėjo geriausiai – pelnė dar daugiau puikių įvarčių bei toliau skynė pergales.

Pasiekus šį gyvenimo etapą, deja, jį pasivijo praeityje patirtų traumų šešėlis. Galiausiai 2011 metų vasarį, baigdamas savo karjerą, „fenomenas“ pareiškė: „Mano kūnas mane nugalėjo. Tai buvo nuostabi, sėkminga ir jaudinanti karjera. Patyriau daug pralaimėjimų bei nesuskaičiuojamą galybę pergalių”.

Nepaisant visų pelnytų įvarčių bei gautų apdovanojimų, sugebėjimas drąsiai sutikti ir nugalėti nepalankias aplinkybes turbūt yra didžiausias žaidėjo, kuris buvo tikras fenomenas, pasiekimas.

FAKTAI 

Tarptautinė karjera 

 • 1994-2011 metais atstovavo Brazilijos nacionalinei rinktinei
 • Iš viso joje sužaidė 98 rungtynes, per kurias įmušė 62 įvarčius

Pasiekimai 

 • 1994, 2002 metų pasaulio čempionas
 • 1996, 1997, 2002 metais geriausias pasaulio žaidėjas
 • 1997 metais Konfederacijų taurės laimėtojas
 • 1997, 1999 metais Amerikos taurės laimėtojas
 • 2002 metais Tarpkontinentinės taurės laimėtojas
 • 1998 metais UEFA taurės laimėtojas
 • 2003, 2007 metais Ispanijos čempionas
 • 1993, 2009 metais Brazilijos taurės laimėtojas
 • 1997 metais Ispanijos taurės laimėtojas
 • 1996 metais Nyderlandų taurės laimėtojas

Klubinė karjera 

 • 1993-1994 metai        Cruzeiro
 • 1994-1996 metai        PSV
 • 1996-1997 metai        Barcelona
 • 1997-2002 metai        Inter
 • 2002-2007 metai        Real Madrid
 • 2007-2008 metai        Milan
 • 2009-2011 metai        Corinthians

ĮDOMYBĖS

 • Nors Ronaldo beveik visada buvo nusiskutęs galvą plikai, tačiau 2002 metų Pasaulio futbolo čempionate puolėjas visus nustebino išskirtine šukuosena. Galvos priekyje maždaug iki pusės trikampio forma buvo palikti neskusti plaukai, o likusi dalis buvo kaip įprasta be plaukų. Pasibaigus pirmenybėms Ronaldo pripažino, kad šokiruojančią šukuoseną pasidarė tam, kad žurnalistai mažiau klausinėtų apie jo kelio traumą.
 • Ronaldo kuri laiką buvo žinomas kaip Ronaldinho. Taip nutiko todėl, kad 1994 metų pirmenybėse JAV brazilų sudėtyje buvo gynėjas Ronaldao. Nenorėdami painiotis tarp panašių vardų, komandos draugai jaunesnįjį Ronaldo (Luizui Nazario de Limai tuo metu buvo tik 17-a) nutarė pavadinti mažybiniu vardu.
 • Talentingasis puolėjas visiems tapo žinomas 1993 metais, kai „Cruzeiro“ naudai dvikovoje su „Bahia“ įmušė net 5 iš komandos 6 įvarčių. Paskutinis iš tikslių smūgių atliktas tada, kai priešininkų vartininkas akimirkai prarado budrumą ir pametė kamuolį tiesiai Ronaldo po kojomis.
 • Vienas iš mėgstamiausių Ronaldo trenerių buvo Vicente del Bosque, kuris dirbo kartu su brazilu Madrido „Real“ komandoje. „Jis man primena Mario Zagallo. Visada mėgsta pajuokauti, o jo komandoje visada būna linksma“.
 • Ronaldo savo karjeros pradžioje sekė kito legendinio brazilo Romario pėdomis. Abu jie kelionę Europoje pradėjo Eindhoveno „PSV“ komandoje, o vėliau abu persikėlė į „Barcelona“, kur netruko užkariauti daugelio sirgalių simpatijas.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…