rss tweeter youtube facebook 2020-07-12, sekmadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Futbolininkai buriasi į profesinę sąjungą

2016-12-04, 22:10
futboloekspertas.lt, lff.lt
lietuvos-futbolo-zaideju-sajunga
Žaidėjų sąjungos pristatymas

Buvę ir esami Lietuvos futbolininkai buriasi į profesinę sąjungą. Pristatyta naujoji organizacija sieks atstovauti žaidėjų interesus, prisidėti prie jų švietimo bei tarpininkauti teikiant įvairias paslaugas.

Trečiadienį vykusiame Lietuvos futbolo žaidėjų sąjungos (LFŽS) pristatyme dalyvavo vienas iš jos įkūrėjų, organizacijos pirmininkas, praeityje žinomas futbolininkas Robertas Tautkus, garsus žaidėjas ir treneris Valdas Ivanauskas, teisininku dirbantis buvęs žaidėjas Aivaras Laurišas ir „Trakų“ klubo gynėjas, ilgametis Lietuvos rinktinės narys Arūnas Klimavičius.

Pasak R. Tautkaus, mintis apie futbolininkų profsąjungą brendo ne vienerius metus, o įgyvendinti šią idėją paskatino visame pasaulyje aktyvėjantis judėjimas už žaidėjų teises.

Apie 65 tūkstančius futbolininkų narių turinti FIFPro organizacija vienija 58 nacionalines asociacijas. Tarp jų yra daugelis Europos valstybių, tačiau Baltijos šalyse tokia sąjunga bus pirmoji.

„Įsikūrėme praėjusių metų lapkritį, o aktyvesnę veiklą pradėjome nuo liepos mėnesio. Jau esame pripažinti futbolo federacijoje ir klubų asociacijoje, tačiau tai tik pradžia. Norime gauti tarptautinį pripažinimą tapti FIFPro nariu. Sieksime būti atstovaujami LFF struktūroje ir klubų valdyboje. Pagrindiniai mūsų uždaviniai – narių švietimas, medicinos, draudimo ir teisės atstovavimo paslaugos, taip pat padėti baigusiems karjerą žaidėjams integruotis į visuomenę“, – sakė R. Tautkus.

Keliolika metų užsienyje rungtyniavęs V. Ivanauskas sveikino LFŽS susikūrimą ir pasidalino pavyzdžiu kaip žaidėjų teisės atstovaujamos Vokietijoje, kur jam teko ne vienerius metus rungtyniauti.

„Ši iniciatyva tikrai sveikintina, nes tai svarbi tema ne tik esantiems žaidėjams, bet ir tiems, kurie jau baigė karjerą. Esu susidūręs su žaidėjų sąjunga Vokietijoje (VDV). Ji buvo įkurta vieno žaidėjo, kuris baigė karjerą ir turėjo problemų su buvusiu klubu. Pradžia buvo sunki, bet palaipsniui ši organizacija išsivystė į labai rimtą darinį. Be abejo, lygintis su vokišku futbolu negalime, tačiau tai mums turėtų būti siektinas pavyzdys. Jos veikla labai įvairi – nuo draudimo pagalbos žaidėjams iki treniruočių stovyklų tiems, kurie neturi klubų“, – pasakojo V. Ivanauskas.

Prie LFŽS veiklos prisidės teisininko paslaugas teikiantis Aivaras Laurišas, kuris per savo futbolininko karjerą žaidė FBK „Kauno“, Klaipėdos „Atlanto“ ekipose, atstovavo Lietuvos rinktinėms.

„Pačiam teko ragauti futbolininko duonos ir susidurti tiek su traumomis, tiek su sportinių sutarčių nevykdymo problemomis. Mūsų tikslas, kad būdami sąjungos nariais futbolininkai galėtų gauti teisines konsultacijas ir pagalbą, kad žinotų, kokias teises turi. Norime bendradarbiaujant su LFF koreguoti drausmines ir kitas taisykles, sukurti tam tikrą pagalbos fondą žaidėjams, yra ir kitų planų“, – dėstė A. Laurišas.

Apie savo teisių gynybą gerai žino patyręs gynėjas Arūnas Klimavičius. Prieš šešerius metus jis tapo pirmuoju Rusijos „Premier“ lygos žaidėju, kuris kreipėsi į Sporto arbitražo teismą (CAS) Lozanoje.

„Džiugu, kad atsirado sąjunga, kuri gins žaidėjų interesus. Norėčiau, kad Lietuvoje jos būtų ginamos labiau. Kartais pasitaiko, kad žaidėjams prireikia profesionalios pagalbos norint spręsti ginčą su klubu. Su tuo teko susidurti Kazachstane ir Rusijoje. Byla Kazachstane buvo paprastesnė, o Rusijoje teko nueiti iki CAS. Abi bylos baigėsi mano naudai. Nemanau, kad be žaidėjų sąjungų pagalbos būtų pasiektas toks rezultatas“, – patirtimi dalijosi A. Klimavičius.

Kol kas LFŽS vienija daugiausiai žinomus ar buvusius rinktinių žaidėjus – pirmieji prisijungė Fedoras Černychas ir Saulius Mikoliūnas – tačiau tikimasi jų ratą plėsti ir sukviesti visus norinčius.

Artimiausiuose Lietuvos futbolo žaidėjų sąjungos (LFŽS) planuose – šviečiamosios paskaitos ir diskusijos, derybos su medicinos ir draudimo bendrovėmis dėl paslaugų suteikimo.


Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…