rss tweeter youtube facebook 2020-08-14, penktadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Europos lygos rungtynės Klaipėdoje vis dėlto įvyks

2014-07-10, 16:07
Česlovas Kavarza, klaipeda.diena.lt
atlanto stadionas
Romualdas Jonaitis ir UEFA atstovas

Ketvirtadienį Klaipėdoje po devynerių metų pertraukos vyks tarptautinės futbolo varžybos – Europos lygos turnyro pirmojo etapo rungtynės tarp „Atlanto“ ir „Differdange“ komandų. Iki vėlaus trečiadienio vakaro šeimininkų klubo atstovai jautėsi neramiai ir turėjo suplanavę atsarginį variantą – mačą perkelti į Marijampolės futbolo areną. Tačiau to neprireikė.

Vicemeras raudo iš gėdos

Laimė, uostamiesčio stadioną tikrinęs UEFA (Europos futbolo federacijų asociacijos) delegatas turkas Mehmetas Muratas Ilgazas leido rengti mačą.

Sporto mėgėjams net sunku įsivaizduoti, kiek teko atlikti darbų, kad sulauktų palankaus svarbias pareigas užimančio svečio verdikto.

Mat pavasarį atvykęs UEFA inspektorius Davidas Petriašvilis matė šiurpius vaizdus – senas kėdes, kurių nemažai buvo suskilusių ar sudaužytų, griūvančią, tačiau vis nenugriūvančią privilegijuotų asmenų (VIP) tribūną. Veja tuomet irgi nekėlė susižavėjimo.

Kol svečias, lydimas mero Vytauto Grubliausko, Lietuvos ir Klaipėdos apskrities futbolo federacijų prezidentų Juliaus Kvedaro ir Romualdo Jonaičio, žvalgėsi po stadioną, kartu apžiūroje dalyvavęs vicemeras Vytautas Čepas raudo iš gėdos.

„Nėra ką ir sakyti: gėda. Galėjo stadiono administracija pasistengti, kad UEFA atstovas neišvystų kai kurių nemalonių vaizdų“, – niršo už sporto reikalus mieste atsakingas vicemeras.

Gruzinas suprato mūsų bėdas

Lietuviams pasisekė – apžiūrėti Klaipėdos stadiono atvyko specialistas ne iš kokios nors itin civilizuotos Vakarų Europos valstybės, o draugiškas gruzinas, savo šalyje tikriausiai matantis panašias futbolo bazes.

„Apie jūsų stadioną žinojau iš ankstesnių ataskaitų. Situacija manęs nenustebino. Ar jūsų stadionas gaus UEFA licenciją, priklausys tik nuo jūsų pačių“, – vilties matyti uostamiestyje užsienio komandą neužgesino D.Petriašvilis.

Paklausus, ko reikia Klaipėdos stadionui, svečias kovo mėnesį išsisuko nuo atsakymo: „Kalbėjimas apie reikalavimus truktų bent dvi valandas“.

Išliko kukliausias planas

„Atlanto“ futbolo klubo generalinis direktorius Vacys Lekevičius tuomet buvo ryžtingas: „Duokite man šiek tiek pinigų, per savaitę pakeisčiau kėdes. Naujos kėdės grąžintų stadionui vaizdą. VIP tribūna nėra tokia svarbi, kaip ji pristatoma visuomenei. Vietoj baisios senosios pastogės rungtynių metu būtų galima įrengti pavėsinę, kurioje svečiai galėtų atsigerti arbatos arba kavos, suvalgyti sumuštinių. Jei mes kalbėsime apie kosminius pinigus, tai niekada stadiono nesutvarkysime“.

Ir jis buvo teisus. Šiandien daug kas stadione taip, kaip pavasarį pastebėjo V.Lekevičius: nugriauta baisioji tribūna, jos vietoj garbingiems svečiams bus sumontuota pavėsinė, o senos kėdės pakeistos naujomis.

Atlikta ir daugiau darbų, be kurių apie tarptautines varžybas nebūtų galima net svajoti. Sutvarkyti atskiri sektoriai saviems ir užsienio aistruoliams, neįgaliesiems, įrengtos vietos žiniasklaidininkams.

„Sumontuota 3 600 naujų, „Atlanto“ klubo spalvas atitinkančių mėlynų ir geltonų kėdžių, – pasidžiaugė stadiono vadovas Romualdas Pargaliauskas. – Šiandien arenoje oficialiai gali sėdėti 4 428 žiūrovai.“

„Stadiono renovacijai išleidome 517 tūkstančių litų, – neslėpė miesto Sporto ir kūno kultūros skyriaus vyr. specialistas Ignas Pocius, paklaustas, kiek kainavo darbai ir įranga. – Tai palyginti normali suma.“

Išgelbėti miesto milijonai

O galėjo miesto kišenė paplonėti gerokai daugiau – 2-2,5 milijono litų. Ši suma būtų paklota vien už laikiną kilnojamą 110 vietų VIP tribūną, kurią Klaipėdos valdžiai sausį buvo pristatęs vienas verslininkas.

Projekto teikėjas tikino, kad laikinomis vadinamų tribūnų kaina su atvežimo, įrengimo išlaidomis – 1,6-1,7 milijono litų. Valdininkai dievagojosi, kad tai nerealu. Anot jų, darbų sąmata būtų išaugusi dėl parengiamųjų darbų.

„Reikia kalbėti apie 2-2,5 milijono litų“, – tąkart įsiterpė miesto tarybos narys, savivaldybės Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

Vėliau šis projektas dėl didelės kainos buvo numarintas, o gyvuoti liko V.Lekevičiaus pasiūlytas paprastas variantas – kilnojama pavėsinė.

Nesklandumai lydi vienas kitą

Rengiant stadioną Europos varžyboms iškilo daugiau nenumatytų problemų. Į švieslentę trenkęs žaibas sugadino valdymo bloką. Kelias šalies pirmenybių rungtynes „Atlantas“ žaidė jai nešviečiant. Gal ir toliau ji būtų tamsi, jei ne svarbios varžybos.

„Patys negalime sutvarkyti, – skėsčiojo rankomis R.Pargaliauskas. – Kviesime specialistus iš Kauno, kurie bent varžybų metu įpūstų švieslentei gyvybės – ji bus valdoma laikinu valdymo pultu.“

Rengiantis susitikimui pastebėta, kad vieni vartai iškrypę. Buvo užsakyti nauji. Tačiau atvežus juos į stadioną, susizgribta, kad trūksta detalių. Stadiono darbininkams teko senąsias konstrukcijas tiesinti, nes jos buvo pakrypusios 5 cm.

„Užtat vartai bus padabinti naujais tinklais, – šyptelėjo stadiono vadovas R.Pargaliauskas. – Gerokai gražiau atrodys.“

V.Lekevičius įsitikinęs, kad kasmetis pinigų kišimas „lopant“ stadioną – ne išeitis.

„Tiesiog miestui reikia naujo stadiono, kuriame tarpvalstybines varžybas galėtume rengti bet kurią dieną. Tada nereikėtų drebėti dėl užsienio atstovo sprendimo“, – žodžių į vatą nevyniojo futbolo entuziastas.

Nemalonios pastarosios kovos

Pastarąjį kartą „Atlantas“ UEFA taurės turnyre žaidė 2005-aisiais su Velso „Rhyl“ komanda. Prisiminimai – ne patys maloniausi.

Nors klaipėdiečiams 3:2 pavyko pasiekti revanšą namie už pralaimėjimą 1:2 išvykoje, tačiau į kitą etapą pateko Railio vienuolikė. Jai bilietas buvo įteiktas už daugiau pasiektų įvarčių svetimoje aikštėje.

Bėdos žaidžiant Klaipėdoje šeimininkus ėmė lydėti kone nuo mačo pradžios. Jau 16-ąją minutę iš aikštės neteisėtai buvo išvytas Dainius Žernys. Prasižengė kitas uostamiesčio komandos žaidėjas, tačiau to nepastebėjęs teisėjas raudoną kortelę iškėlė prieš „Atlanto“ kapitoną.

Šiurkščiai žaidę britai daužė klaipėdiečius it kriaušes. Medikai neštuvais vos spėdavo nešti „Atlanto“ futbolininkus ant bėgimo tako. Andrius Petreikis baigė rungtynes sutvarstyta galva, kurią prakirto varžovai.

Po rungtynių, kai Velso klubo vartininkas Gerardas McGuiganas parodė nepadorų gestą, kantrybė plyšo tuomet vyriausiuoju treneriu buvusiam V.Lekevičiui. Jis augalotam vartų sargui parodė, kad Lietuvos treneriai ne iš molio drėbti. Incidentas neliko nepastebėtas – buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, trukęs net pusantrų metų.

„Railio vartininkas, kaip ir aš, norėjome užmiršti šį incidentą, – prisiminė senesnius laikus V.Lekevičius. – Tačiau man ramybę drumstė vienas uolus Klaipėdos prokuroras. Kodėl? Neįsivaizduoju.“

Svečiai nekelia grėsmės

Pirmasis Klaipėdos komandų atstovų susitikimas su Liuksemburgo klubo vadovais paliko pačius geriausius prisiminimus. Lietuvos treneriai ir kiti personalo nariai buvo priimti senovinėje pilyje įrengtame restorane, apsikeista dovanomis.

Kokie santykiai išliks po atsakomojo mačo, sunku pasakyti, nes akivaizdu, kad tik po antrųjų rungtynių bus žinoma, kuri vienuolikė pasitrauks iš varžybų, o kuri tęs žygį.

Manoma, kad tarptautinė kova nesukels vargo Klaipėdos policininkams. „Differdange“ ekipa turi tik nedidelį aktyvių aistruolių būrelį. Tai buvo akivaizdu matyti Diferdanže, kur klaipėdiečių aistruoliai „Vakarų frontas“ savo skanduotėmis užgožė šeimininkų sirgalius.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…