rss tweeter youtube facebook 2020-07-16, ketvirtadienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

Deividas Šemberas naujajame sezone žada atidaryti kelią jaunimui

2016-12-04, 23:35
futboloekspertas.lt, alyga.lt
semberas
Deividas Šemberas

Lapkričio 26 d. buvo sužaistos paskutinės „SMScredit.lt A lygos“ 2016 m. čempionato rungtynės. Čempionato, kuris tapo pirmuoju pernai įkurtai „Lietuvos futbolo klubų asociacijai A lyga“. Pirmuosius metus prezidento poste skaičiuoja ir Deividas Šemberas, pernai „Žalgirio“ gretose baigęs futbolininko karjerą.

Kalbėdamas su „SMScredit.lt A lyga“ atstovu spaudai D. Šemberas teigė, kad nors ir buvo tikėtasi nuveikti daugiau, tačiau sugebėta įgyvendinta daug svarbių veiklų ir pozityviai nuteikiančių sprendimų,  kuriais norima pasidžiaugti. Pasak D. Šembero naujajame sezone dar labiau bus griežtinama kova su „nešvariu“ futbolu, didžiulis dėmesys kreipiamas jaunimo integracijai į suaugusiųjų futbolą bei komandų transformacijai į aiškias struktūras turinčius klubus.

- Prieš sezoną buvo sumažintas komandų skaičius, čempionate varžėsi 8 klubai. Ar tai pasiteisino?

Tai buvo teisingas sprendimas, pridėjęs konkurencingumo. Po Europos turnyrų konkurencija sumenko nebent kovoje dėl pirmos vietos. Dėl visų kitų pozicijų kova vyko iki pat paskutinio turo. Tai suteikė čempionatui įdomumo, o pačioms komandoms – papildomos motyvacijos žaisti iki pirmenybių finišo.

Galbūt ateityje, po kokių 5-6 metų, kai klubai bus stabilūs, stiprūs, susikurs ir turės savo vaikų ir jaunimo ugdymo akademijas, bus galima kalbėti apie 12 komandų lygoje. Kodėl ne 10? Nes toks formatas yra nepatogus vykdyti čempionatą keturiais ratais, nežaisti papildomo „atkrintamųjų varžybų“ rato ir rungtynių dėl išlikimo lygoje. Pastarieji du prideda įdomumo žiūrovams, aštrina kovą dėl patekimo į Europos taurių turnyrus. Idealus būtų šio sezono formatas arba 12 komandų čempionatas su „atkrintamuoju“ ratu. Antruoju atveju, prieš jį būtų žaidžiami du ratai. Šie du formatai yra labiausiai tinkami mažoms šalims, kurių lygose negali būti po 18-20 klubų.

Kalbant apie papildomą ratą, komandos, per sezoną sužaisdamos penkis kartus tarpusavyje ir dar LFF taurės turnyre, pavargsta vienos nuo kitų, bet rungtynių skaičius privalo būti didelis. Šiuo atveju, jame lieka šešios komandos, kovojančios dėl keturių vietų Europos turnyruose. Galbūt šiemet intrigos čia nebuvo, tačiau kodėl jos neturėtų būti kitą sezoną? Svarstėme čempionato dalyves skelti į dvi dalis po keturias, bet manome, kad likusios šalia pirmojo ketvertuko ribos nebūtų patenkintos eliminavimu iš kovos dėl bilieto į Europą, garantuojančio klubui dideles pajamas. Turime žiūrėti plačiau, analizuoti situaciją ir vertinti tai, kas gali susiklostyti ateityje. Jei žiūrėtume siaurąja prasme, kaip, deja, žiūri daugelis, tada papildomas ratas yra bereikalinga našta. Bet mes  komandoms paliekame šansą ir finansinę motyvaciją kovoti iki pabaigos.

- Daug diskusijų tiek prieš sezoną, tiek jo eigoje susilaukė tvarkaraštis, dalis rungtynių buvo žaidžiamos savaitės viduryje. Dabar jau galima įvertinti ir jo sudarymą bei vykdymą?

Visu pirma, noriu pasidžiaugti tuo, kad ankstesnių sezonų praktikos, kai tvarkaraščiai buvo nuolat kaitaliojami, šiemet pavyko išvengti ir čempionatą vykdėme be esminių rungtynių datų pakeitimų. Tai yra dar vienas teigiamas dalykas, kurį pavyko pasiekti, nes stabilus tvarkaraštis naudingas planavimui ir žiūrovams. Ta kryptimi turime judėti toliau ir pamiršti naudotus neaiškius jo sudarinėjimo principus ir keistus kriterijus, kuriuose buvo galima pasigesti skaidrumo.

Buvo blogai, kad rungtynės ture išmėtytos per daug dienų. Bet yra daug niuansų, kurių paprastas žmogus nežino. Pats būdamas žaidėju galvojau, kaip taip galima sudaryti tokį prastą tvarkaraštį, tačiau susipažinau su situacija, kuri yra mūsų šalyje, kai klubai neturi savo infrastruktūros, kai stadionuose trūksta apšvietimo, kai jie užimti kitų  sporto šakų, kai tenka taikytis prie transliacijų, supratau, kad padaryti idealų tvarkaraštį neturinčiai futbolo infrastruktūros Lietuvai yra milžiniškas darbas.

Kalbant apie rungtynes savaitės viduryje, tai nebuvo vien lygos vadovų išmonė, tam pritaria ir patys klubai. Manau, kad šiltuoju metų laiku žaisti darbo dienomis nėra blogas sprendimas, nes tais savaitgaliais mūsų futbolo vartotojas yra ne stadionuose – matome iš skaičių, kurie tuo metu sumažėja, o savaitės viduryje situacija geresnė. Rungtynių laikai galėjo būti geresni, su tuo sutinkame, tačiau dalį rungtynių planuojame palikti savaitės viduryje ir kitą sezoną.

Žinoma, norėtume tvarkaraštyje turėti nekintančias dienas ir nustatytus laikus, kad vartotojui būtų kuo lengviau orientuotis, kada vyksta rungtynės. Nes dabar, kai turas vyksta per keturias dienas, tai nėra patogu, bet vėl turime sugrįžti prie sudarymo niuansų. Tačiau futbolo mėgėjams tai paaiškinti sunku, nes čia yra didžiulis voratinklis.

Būsimo čempionato tvarkaraštį stengiamės sudaryti kuo greičiau, kad komandos galėtų kuo anksčiau pradėti planuotis naujajam sezonui. Jo sudarymas šį kartą yra patikėtas Barselonos universitetui ir liks tik pakoreguoti, atsižvelgiant į kai kurias detales ir pastabas.

- Nuo kito sezono nebebus ribojamas žaidėjų iš Europos Sąjungos (ES) šalių skaičius. Tuo pačiu, vienu iš pagrindinių lygos tikslų bus jaunimo integracija į lygos klubus. Ar apribojimų panaikinimas nesutrukdys jaunimo perėjimui į suaugusiųjų futbolą?

Lietuvoje apribojimo panaikinimas yra naujovė, tačiau tai nėra naujovė Europoje. Deja, daug metų pažeidinėjame vieną iš ES principų – laisvą darbuotojų judėjimą. Tai turime baigti, todėl apie ES žaidėjų limitą nebėra kalbų. Jo būsimame sezone ir ateityje nebebus. Jau girdžiu kalbų ir spekuliacijų, kad taip uždarome kelią jaunimui. Priešingai – kaip tik jį atidarome ir padėsime jaunimui integruotis į profesionalų futbolą bei A lygos komandas, nustatydami komandų paraiškose privalomą jaunimo iki 21 m. skaičių.

Nuo kitų metų tai bus 4 futbolininkai. Mūsų jauni žaidėjai, augdami šalia Donovano Slijngardo ar Jurijaus Mamajevo, tik tobulės. Matydami, su kokio lygio futbolininkais jie žaidžia, turės ko pasimokyti ir taip tik greičiau integruosis.  Esminė mūsų jaunimo bėda yra perėjimas į suaugusiųjų futbolą. Tai akivaizdi problema, todėl norime įdiegti tokią sistemą, kad gabiam jaunimui būtų suteiktos visos galimybės.

Atkreipiu dėmesį, kad jaunų žaidėjų įtraukimas į paraišką nebus tik formalumas, nes įvesime jos dydžio apribojimą – paraiškoje negalės būti daugiau 25 žaidėjų. Metų viduryje bus perėjimų langas, klubai galės keisti žaidėjus, tačiau bendras jų skaičius turės išlikti. Numatytas 25 žaidėjų skaičius yra optimalus ir bus saugikliu, kad jauni žaidėjai taip pat treniruotųsi kiekvieną dieną ir nebūtų numesti į šoną, juos įtraukiant butaforiškai, užsidedant pliusą ir pervedant juos į antrąją komandą. Tam yra paraiškos limitas, kurio nebuvo anksčiau ir jose atsidurdavo kad ir 40 žaidėjų, o įtrauktas jaunimas net pasitreniruoti su pagrindine komanda progų sulaukdavo ypatingai retai.

Tačiau, kadangi yra kontraktai, suprantame, jog kai kurie žaidėjai turi ir ilgalaikes sutartis, todėl padarėme dviejų metų pereinamąjį laikotarpį. Kitąmet – 30, dar po metų – 27, po trečiųjų – 25 žaidėjai paraiškoje. Ir vėliau tai norėtume išlaikyti ilgą laiką į priekį. Šiuo sprendimu nieko neišsigalvojame, Vakarų Europos čempionatuose tai yra normali praktika. Nagrinėjome kiekvieną čempionatą, peržiūrėjome legionierių limitus 15-oje lygų ir sprendimą priėmėme tik po išsamios analizės.

- Prieš praėjusį čempionatą LFF lygai suteikė daugiau teisių pirmenybių vykdymui. Ar jų pakako?

Norėtųsi dar daugiau autonomiškumo, daugiau galių patiems klubams spręsti savo likimą. Nes dabar esame priklausomi nuo įvairių federacijos komitetų ir skyrių, kurie, atidavę čempionatą mums, vis tiek dar jo nepaleidžia. Tai nėra gerai. Manau, kad federacija dar nenori atiduoti visų galių, kadangi nuo asociacijos susikūrimo praėjo tik vieneri metai. Tačiau aš tikiuosi, kad nuo kitų metų galėsime vis daugiau reikšti savo norus bei vizijas ir jas įgyvendinti. Jei mūsų tikslai yra nukertami net neprasidėjus jų įgyvendinimui, yra labai blogai. Tam, ką užsibrėžiame, nei vienas iš federacijos padalinių neturėtų trukdyti, kadangi nepažeidžiame nei LFF, nei UEFA reglamentuotų dalykų. O tame, kaip matome futbolą mes, kaip mato klubai, kaip mato lyga, turėtume turėti žymiai daugiau autonomijos. Tai būti geriau visam Lietuvos futbolui.

- Praėjusiame sezone visas rungtynes buvo galima stebėti internete, dalį jų rodė TV3 televizija. Ko tikėtis kitame sezone?

Čia yra sudėtingas klausimas. Nuo to, kaip sugebėsime parduoti transliacijų teises, ir priklausys, kiek turėsime internetinių transliacijų, ar turėsime komercinę televiziją, ar iš vis kas nors teises pirks. Dabartinė sutartis pasibaigė šiais metais. Todėl iki kovo mėnesio turime laiko tarpą surasti tuos, kam būtume įdomūs. Lietuvos futbolas nėra aukštame lygyje ir nėra lengva tai padaryti. Žiūrėsime, kaip viskas klostysis ir kiek futbolo bus tiek internete, tiek televizijoje kitais metais.

Noriu pastebėti, kad anksčiau lyga mokėdavo visuomeninam transliuotojui už rodomas rungtynes, taip pat buvo mokama ir už jų transliacijas internetu. Tuo tarpu šiemet, bendradarbiaujant su Futbolo.TV ir TV3, sutaupėme lygai lėšas, kurias LFF skyrė padengti teisėjavimo išlaidas klubams. Futbolo.TV savo lėšomis leido kassavaitinę laidą apie futbolą. Todėl šiokią tokią vertę klubams sukūrėme.

Taip pat reikia pripažinti, kad pasibaigusiame sezone priimtas sprendimas apmokestinti vaizdo turinį internete nepasiteisino.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

4 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

4 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

4 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

4 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

4 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

4 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

4 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

4 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…