rss tweeter youtube facebook 2020-03-31, antradienis

Apklausos>>

Kur kitą sezoną rungtyniaus Fedoras Černychas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Draugaukime

Statistika >>

 • Anglija
 • Ispanija
 • Italija
 • Prancūzija
 • Vokietija
 • Lietuva
 • Lentelė
 • |
 • Tvarkaraštis
 • |
 • Rezultatai
Ad Ad

A.Žulpa: „Svarbiausias dalykas futbolininkui – profesionalumas“

2014-03-23, 17:57
Vaidotas Jarašius, zalgiris-vilnius.lt
zulpa
Artūras Žulpa / avgi.lt

VMFD „Žalgiris“ ekipos saugas Artūras Žulpa atvėrė namų duris ir atskleidė sportinio gyvenimo subtilybes, karjeros vingius bei požiūrį į futbolą.

„Svarbiausias dalykas futbolininkui – profesionalumas. Treniruotėse ir rungtynėse turi atiduoti visas jėgas ir bandyti įgyvendinti tą, ko iš tavęs reikalauja treneris. Tuomet gali tobulėti kaip žaidėjas“, – tokio požiūrio laikosi 23 metų Lietuvos čempionų komandos žaidėjas.

Jis stengiasi sveikai matintis, anksti eiti miegoti ir ramiai leisti laisvalaikį, kad kiekvieną dieną būtų kupinas jėgų. „Profesionalas turi gyventi tokį gyvenimą, kad galėtų visiškai susikoncentruoti į treniruotes, rungtynes“, – mano A.Žulpa, kuris futbolo kamuolį pradėjo spardyti nuo pat vaikystės.

„Tikrai nesigailiu, kad pasirinkau šią sporto šaką“, – sakė žalgirietis. Būdamas 16 metų jis pradėjo profesionalaus futbolininko karjerą FC „Vilniuje“, kuriam tuo metu atstovavo ir dabartinės Brazilijos rinktinės žvaigždė Paulinho.

„Jis buvo geras pavyzdys mums. Matėsi, kad jis išsiskiria iš kitų žaidėjų, ir tikrai aukštai kils“, – apie dabartinį Londono „Tottenham“ žaidėją kalbėjo A.Žulpa.

Bankrutavus FC „Vilniui“, 23 metų saugo karjera pakrypo į Vilniaus „Vėtrą“, Pakruojo „Kruoją“, kol galiausiai jis atsidūrė reprezentacinėje sostinės ekipoje.

„Vilniaus „Žalgiris“ iš tikrųjų reiškia daug. Man tenka didžiulė atsakomybė, kai žaidžiu ir užsidedu žalią ir baltą aprangą. Džiaugiuosi, kad esu šioje komandoje“, – teigė A.Žulpa.

Saugas atskleidė ne vien karjeros posūkius bei futbolo subtilybes. Jis papasakojo apie kasdienį gyvenimą, kelionę į treniruotes, muziką bei hobi.

- Kelintą valandą keliesi ryte?

- Mėgstu pamiegoti. Man užtenka pusvalandžio, kad pavalgyčiau, nusiprausčiau ir susiruoščiau. Kai 9 valandą reikia išvažiuoti į treniruotę, keliuosi 8:30.

- Kiek trunka kelionė iki LFF stadiono?

- Kadangi gyvenu toli nuo stadiono Perkūnkiemyje, tai kelionė, ypač rytais, kai būna kamščiai, užtrunka mažiausiai pusvalandį, kartais 40 minučių. Į treniruotę važiuojam su draugais kartu vienu automobiliu, todėl kelionė neprailgsta: pabendraujam, pajuokaujam.

- Su kuo dažniausiai važiuoji į treniruotę?

- Kaimynystėje Perkūnkiemyje gyvena Rytis Leliūga, Aivaras Bražinskas, neseniai atsikraustė Mantas Fridrikas. Su jais kartu važiuojame į treniruotes ir grįžtam iš jų, daugiausiai bendraujame, kartu leidžiame laisvalaikį.

- Ar važiuodamas į treniruotę klausaisi muzikos?

- Žinoma. Apskritai muzika padeda atsipalaiduoti ir užsivesti prieš rungtynes. Jeigu važiuoju su draugais, tai labiau kalbamės, muzika būna tik dėl fono. Klausau įvairią muziką, radiją.

- Kada pradėjai žaisti futbolą?

- Futbolą pradėjau žaisti Vilniuje nuo pat vaikystės. Būdamas 5-6 metų jau spardžiau kamuolį. Pirmieji žingsniai prasidėjo kieme. Nuo tada susirgau futbolo liga. Mokantis pirmojoje klasėje į pamoką atėjo treneris ir pakvietė mus, vaikinus, lankyti futbolo treniruotes. Pusė klasės berniukų, kurių tarpe buvau ir aš, su dideliu noru užsidegė ir pradėjo treniruotis.

Po kažkiek laiko atsirado kita pagunda – baseinas. Nemokėjau plaukti, o norėjau išmokti, tai teko trumpam pakeisti futbolą baseino treniruotėmis. Po pusės metų, išmokęs plaukti, grįžau į futbolą. Tikrai nesigailiu, kad pasirinkau šią sporto šaką.

- Kur lankei futbolo treniruotes vaikystėje ir paauglystėje?

- Kai po baseino grįžau į futbolą, mane į komandą pasikvietė treneris Nikolajus Pupkinas. Galima sakyti, kad jis buvo mano pirmasis treneris. N.Pupkinas mane išmokė futbolo pagrindų. Pas jį treniruodamasis praleidau visą vaikystę – nuo 8 iki 16 metų.

- Mūsų komanda neblogai pasirodė – buvome ir Lietuvos čempionais. Tai buvo tikrai gera ekipa – joje žaidė ir dabartinis Lietuvos rinktinės žaidėjas Fiodoras Černychas, kuris yra mano draugas.

- Kur pradėjai profesionalaus futbolininko karjerą?

- Būdamas 16 metų sulaukiau kvietimo į FC „Vilnių“. Tuo metu teko rinktis, ar žaisti futbolą ar eiti mokslo keliu. Pasitaręs su šeima ir tėvais nusprendžiau, kad futbolas – teisingiausias sprendimas, todėl pasirašiau kontraktą su FC „Vilniumi“. Tuo metu tai buvo labai perspektyvi komanda, kurioje rungtyniavo daug jaunimo. Su FC „Vilniumi“ susiejau ateitį dvejiems metams, bet, kaip žinome, šis klubas bankrutavo.

- Rungtyniaujant FC „Vilniuje“ tau teko žaisti su Brazilijos rinktinės saugu Paulinho. Ar šis žaidėjas savo sugebėjimais išsiskyrė iš kitų komandos futbolininkų?

- FC „Vilniuje“ tuo metu rungtyniavo daug brazilų. Berods, 13 ar 14. Jie buvo tikrai aukšto lygio futbolininkai. Jaunimas daug ko galėjo iš jų išmokti. Paulinho, kuris dabar yra Brazilijos rinktinės žaidėjas, buvo geras pavyzdys mums. Matėsi, kad jis išsiskiria iš kitų žaidėjų, ir tikrai aukštai kils. Taip ir atsitiko. Paulinho dabar yra žvaigždė. Man didelė garbė, kad teko su juo žaisti.

- Rungtyniavai Lietuvos jaunimo ir nacionalinėje rinktinėse. Kaip tau sekėsi atstovauti Lietuvai?

- Jaunimo rinktinėse teko žaisti labai nemažai. Atstovavau U-16, U-19, U-21 rinktinėms. Vienu momentu buvau jaunimo iki 21 metų rinktinės kapitonas. Į nacionalinę rinktinę buvo pakviestas vienintelį kartą rungtynėms su Graikija. Man tai buvo staigmena. Tuo metu rinktinės treneriu buvo vengras Csaba Laszlo. Jis man suteikė šansą, antrajame kėlinyje po keitimo pasirodžiau aikštėje. Paprastai rungtyniauju atraminiu saugu, bet tose rungtynėse žaidžiau krašte. Stengiausi gerai pasirodyti.

- Ar visą laiką rungtyniavai atraminio saugo pozicijoje?

- Vaikystėje teko rungtyniauti ir gynėju, bet per visą profesionalaus futbolininko karjerą žaidžiau saugu. Prieš ateidamas į „Žalgirį“ dažniausiai žaisdavau pozicijoje po puolėjais, arčiau priešininkų vartų. „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Marekas Zubas atrado man poziciją, kuri geriausiai tinka. Atraminio saugo pozicijoje galiu demonstruoti geriausią žaidimą.

- Esi vilnietis, užaugai didžiausiame Lietuvos mieste. Ką tau reiškia reprezentacinė sostinės futbolo komanda „Žalgiris“?

- Iš tikrųjų reiškia daug. Man tenka didžiulė atsakomybė, kai žaidžiu ir užsidedu žaliai baltą aprangą. Turime tokius fanus, kurie tiki „Žalgiriu“ ir palaiko mus. Tai kiekvienam žmogui reikštų daug. Džiaugiuosi, kad esu šioje komandoje.

- Į „Žalgirį“ atvykai praėjusiame sezone. Prieš tai žaidei Pakruojo „Kruojoje“. Kaip jauteisi naujojoje ekipoje?

- Atvykęs į „Žalgirį“ jau pažinojau daugumą ekipos žaidėjų, todėl nebuvo sunku adaptuotis. Komandos vyriausiasis treneris norėjo, kad prisijungčiau prie komandos ir buvo numatęs vietą ekipoje. Tai buvo vienas pagrindinių dalykų, kuris lėmė perėjimą į „Žalgirį“ iš Pakruojo „Kruojos“. Buvo sunku atsisakyti tokio pasiūlymo.

- Praėjusiais metais „Žalgiris“ Lietuvoje laimėjo viską, sėkmingai pasirodė UEFA Europos lygos kvalifikaciniame etape? Kaip manai, ar Lietuvos čempionai naujajame sezone pasirodys dar geriau?

- Praėjusiame sezone ekipai buvo iškelti aukšti tikslai, ir juos įgyvendinome. Kodėl šiais metais to nepakartoti ar dar daugiau pasiekti? Naujajame sezone komanda gal net pajegesnė negu praėjusiame. Jai keliami patys aukščiausi tikslai. Manau, kad galime ir net privalome pasiekti dar daugiau negu praėjusiais metais. Turime kilti po laiptelį vis aukščiau ir aukščiau.

- Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras futbolininkas?

- Pats svarbiausias dalykas – tai profesionalumas. Labai svarbu režimas ir tai, kaip tu save matai ateityje. Norint kažko pasiekti reikia, pradedant laisvalaikiu ir baigiant treniruotėmis bei rungtynėmis, įdėti daug pastangų. Treniruotėse ir rungtynėse privalu atiduoti visas jėgas, bandyti įgyvendinti tą, ko iš tavęs reikalauja treneris. Tada gali tobulėti kaip žaidėjas. Labai svarbu ir noras. Turint noro ir užsispyrimo, galima pasiekti didelių aukštumų.

- Kaip įsivaizduoji futbolininko laisvalaikį?

- Profesionalas turi gyventi tokį gyvenimą, kad galėtų visiškai susikoncentruoti į treniruotes, rungtynes. Laisvalaikis turėtų būti ramus. Futbolininkas turėtų ilsėtis ir teisingai po treniruočių praleisti laiką, kad kitą dieną būtų energingas.

- Ką dažniausiai veiki po treniruočių?

- Naršau internete ir žiūriu filmus bei televizorių. Daug laiko praleidžiame su drauge, dažnai kartu einame pasivaikščioti.

- Kaip įsivaizduoji futbolininko mitybą?

- Profesionalas turėtų atsirinkti, ką valgyti. Jis turėtų rūpintis savo svoriu, nes aikštėje jaučiasi, kai priauga bent vieną kilogramą. Tada jis tampa nebe toks greitas.

- Kokį maistą dažniausiai valgai?

- Stengiuosi valgyti kuo daugiau daržovių. Nesu vegetaras, todėl mėsa man labai svarbu. Valgau viską, ir džiaugiuosi, kad draugė skaniai gamina valgyti.

- Ar mėgsti kompiuterinius žaidimus?

- Mėgstu. Kompiuterinis žaidimas FIFA – vienas pagrindininių mūsų komandos futbolininkų hobių. Mėgstame jį žaisti ir išsiaiškinti, kas geresnis ir stipresnis. Emocijų būna daug. Kartais žaidžiame iš atsispaudimų. Kartais per XBOX konsolę žaidžiu šokių žaidimą. Tai labai linksmas laiko praleidimas.

- Kada eini miegoti?

- Einu miegoti anksti apie 22:30, nes po treniruočių jaučiasi nuovargis. Retai iš karto pavyksta užmigti, todėl su drauge kartu žiūrime serialą ar filmą.

Norėdami paskelbti komentarą, turite prisijungti

Kitos Naujienos >>

cristiano-ronaldo

Ketvirtą karjeroje „Ballon d’Or“ apdovanojimą iškovojo Cristiano Ronaldo (3)

3 m.

Prancūzijos žurnalo „France Football“ rengiamo prestižinio „Ballon d‘Or“ („Auksinio kamuolio“) apdovanojimuose už pasiekimus 2016 metais triumfavo Cristiano Ronaldo. Tai paaiškėjo pirmadienį vykusioje šių apdovanojimų ceremonijoje….

cempionu-lygos-burtai

Istorija kartojasi: Čempionų lygos burtai tarpusavyje suvedė dažnus oponentus (5)

3 m.

Pirmadienio popietę Šveicarijos mieste Nione ištraukti UEFA Čempionų lygos turnyro aštuntfinalio burtai, suskirstę šešiolika stipriausių žemyno ekipų į aštuonias poras. Pirmą kartą nuo 2000-ųjų, kai…

pogba

Europos lygoje Ž. Karčemarskas kovos su graikais, laukia brolių Pogba akistata

3 m.

UEFA Europos lygos futbolo turnyro burtai pirmadienį į vieną porą suvedė anglų „Manchester United“ ir prancūzų „Saint-Etienne“ ekipas. Tai reiškia, kad vienas prieš kitą rungtyniaus…

baravykas

„Žalgirį“ papildė svarbus A lygos konkurentų žaidėjas

3 m.

Po keturių savaičių Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai ir treneriai susirinks į pirmą 2017 m. sezono treniruotę. Kartu su komandos senbuviais sezonui ruošis ir naujokai. Pirmuoju…

chapecoense-fanas

Nesuvokiamas sprendimas: katastrofoje žuvusiai „Chapecoense“ ekipai – bauda

3 m.

Paskutiniame Brazilijos futbolo čempionato ture tarpusavyje turėjo susitikti tragiško likimo ištikta – į lėktuvo katastrofą patekusi „Chapecoense“ komanda ir Belo Horizontės „Atletico Mineiro“. Dėl visam…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Lietuva Baltijos futsal taurėje liko antra

3 m.

Sekmadienį pasibaigė Baltijos futsal taurės varžybos. Lietuvos rinktinė antrosiose turnyro rungtynėse 2:4 nusileido Latvijos komandai ir užėmė antrą vietą. Nuo pirmų rungtynių minučių Latvija primetė svečiams…

lietuvos-sales-futbolo-rinktine

Baltijos futsal taurėje – lygiosios su estais

3 m.

Baltijos futsal taurės rungtynėse Jelgavoje Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija neišsaugojo turėtos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Prieš turnyrą Lietuvos komanda dėl ligos neteko Ryčio…

lietuvos futbolo fanai
video

futboloekspertas.lt sveikina žaidimo entuziastus su Tarptautine futbolo diena

3 m.

Kasmet gruodžio 10 d. viso pasaulio futbolo fanai mini tarptautinę futbolo dieną, kurią savo nutarimu paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tarptautinė žaidimo bendruomenė, kurią sudaro apie…